Filipínský prezident po setkání s Vladimirem Putinem: Západ zastrašuje malé státy, USA se nedá věřit

Filipínský prezident po setkání s Vladimirem Putinem: Západ zastrašuje malé státy, USA se nedá věřit
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Rodrigo Duterte
20 / 11 / 2016, 17:30

Rodrigo Duterte se po setkání s ruským protějškem Vladimirem Putinem na summitu organizace APEC v Limě opřel do Západu a USA.

Během dvoustranného setkání Duterte zopakoval Putinovi svou kritiku Západu, který je podle něho pokrytecký, protože šikanuje v čele s USA malé státy. Putin se také od Rodriga dozvěděl, že nic z toho, co řekl proti USA, nehodlá vzít zpět, a že se nyní jeho zahraniční politika od Washingtonu zvolna odklání.

 

A to i přesto, že přivítal, že Donald Trump se stal příštím prezidentem.

Duterte hovořil o tom, že pokud jde o spojenectví či aliance, nedá se USA věřit. Duterte Putinovi řekl, že i když byl historicky ztotožňován se Západem, bylo to přínosné jen do té doby, ,,když to trvalo".

Duterte tak pokračuje ve své ostré protiamerické rétorice, kterou spustil na podzim. Nejdříve nazval dosluhujícího prezidenta Baracka Obamu ,,zkurvysynem", potom jej poslal ,,pro jistotu" k čertu. Duterte rovněž usiluje o to ,,otevřít nové aliance" především právě s Ruskem či Čínou a současně prosazovat takovou zahraniční politiku, který by nebyla závislá na USA.

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace