Gang v Kolíně nad Rýnem vykrádal školy a kostely. Z lupu financoval IS

Gang v Kolíně nad Rýnem vykrádal školy a kostely. Z lupu financoval IS
23 / 10 / 2015, 07:00

Osm mladých mužů bylo v úterý u soudu v Kolíně nad Rýnem obžalováno z vykrádání kostelů a škol, kdy ze získaných peněz měli financovat islámský stát a jeho "náboženskou válku v Sýrii."

Informaci zveřejnil německý server thelocal.de

Během vloupání, která gang provedl v období mezi roky 2011 až 2014, způsobili mladíci škodu nejméně ve výši 19.000 EUR a vážně poškodili i prostory, kam se vloupali. Podle žalobců kradli všechno, kostelní pokladničky, kříže a další náboženské předměty. Ve školách zase ukradli notebooky, peníze a kreditní karty.

"Ze získaného lupu financovali džihádistické bojovníky v syrské občanské válce," uvedla státní zástupkyně Nadja Gudermann. Kolik peněz se jim skutečně podařilo zaslat do Sýrie, nebylo v obžalobě uvedeno.

Šéfem gangu byl Maročan, který na YouTube zveřejnil video, na kterém sám povzbuzuje další muslimy, aby se přidali k islámským bojovníkům. Podle žaloby se tento 26 letý marocký muslim zúčastnil i výcviku ve vojenském táboře IS v Sýrii.

Tři z mužů byli obvinění z podpory zahraniční teroristické organizace a budou souběžně souzeni u soudu v Düsseldorfu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace