Herečka Deana Horváthová zabila muže, který šel po přechodu koupit česnek

Herečka Deana Horváthová zabila muže, který šel po přechodu koupit česnek
Popisek: Deana Horváthová
19 / 11 / 2018, 14:30

Deana Horváthová Jakubisková (1958) zabila autem značky Mercedes v roce 2011 na přechodu pro chodce muže (†62), který si šel koupit česnek do nákupního centra Lidl. Za zabití z nedbalostí jí hrozilo osm let vězení.

Nehoda se stala 17. října kolem desáté ráno v pražské Krči na křižovatce ulic Chýnovská a Libušská na přechodu neřízeném semafory. 

Muž, který šel na nákup se svou sestrou, měl několik zlomených žeber, ruku a otok mozku, který byl příčinou smrti. Muž zemřel hodinu po nehodě.

psali jsme: Zpěvačka Eva Olmerová najela autem na ostrůvek plný lidí a napadla policistu na Karlově mostě. Celkem si odseděla dva roky

Herečka a filmová producentka Horváthová tvrdila, že jí muž skočil pod kola. S tímto tvrzením nesouhlasila sestra muže, která ho doprovázela. „Bratr nešel rychle. Procházkově si šel nakoupit do Lidlu česnek a nějaké další ingredience. Před střetem ušel asi dva kilometry a bylo mu 62 let, takže on už ani neměl tu energii, aby tam skákal," řekla u soudu sestra zemřelého.

Herečka před soudem uvedla, že chodce neviděla přes odbočující auto. „Když jsem se míjela s tím autem (protijedoucím), tak tam ten člověk vběhl," prohlásila u soudu Jakubisková a dodala: „Přechod je na nešťastném místě. Já si myslím, že neštěstí bylo, že tam bylo to auto. Já jsem nemohla vůbec nic udělat, hned jsem začala brzdit."

Soudní znalec potvrdil, že herečka jela povolenou rychlostí 44 km/h. Místo prý dobře zná, protože tudy jezdí často. Dechová zkouška ukázala, že před jízdou nepožila alkohol.

Podle soudu však Jakubiskovou nezbavuje viny, že chodce neviděla. Měla auto zpomalit tak, aby na přechod viděla, a to zvláště proto, že to místo zná.  „Měla svojí jízdu přizpůsobit situaci, aby se přesvědčila, jestli může přes přechod řádně přejet," uvedl soudce. 

psali jsme: Herec Marián Labuda zabil dvě ženy, matku s dcerou, které seděly na svodidlech uprostřed dálnice

Herečka, která je manželkou režiséra Juraje Jakubiska, dostala dva a půl roku podmínečného vězení se čtyřletou zkušební dobou, čtyřletý zákaz řízení a pokutu milion korun.

„Myslím si, že ten rozsudek je trochu přitažený za vlasy," zhodnotila verdikt krátce po jeho vyhlášení Jakubisková a zopakovala, že nejela nepřiměřenou rychlostí a že muž ji po kola jejího vozu vběhl. Odvolala se, ale odvolací soud rozsudek potvrdil.

Deana Horváthová Jakubisková hrála v asi deseti filmech, ale proslavily jí ty, které režíroval její manžel Juraj Jakubisko: Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný, Nejasná zpráva o konci světa, Bathory  a Kajínek.

 

Autor:hop

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace