Němci se už necítí bezpečně. V zemi stoupl počet žádostí o zbrojní průkaz až o 500 za den

Němci se už necítí bezpečně. V zemi stoupl počet žádostí o zbrojní průkaz až o 500 za den
Autor: Flickr.com|Popisek: pistole
20 / 02 / 2017, 11:30

Němci se přestávají cítit bezpečně. V Německu evidují obrovský zájem o tzv. malý zbrojní průkaz.

V Německu stoupá zájem o zbrojní průkazy doslova raketovým tempem. Až 500 nových žádostí denně registrují podle deníku Focus nyní německé úřady. Za leden pak eviduje ministerstvo vnitra 15 504 žádostí o ,,zbroják".

Oproti minulému roku se jedná o nárůst o 62%. Zvýšený zájem o malé zbrojní průkazy je podle bezpečnostních expertů zapříčiněn především migrační krizí a strachu Němců o svou bezpečnost. Ti se již nespoléhají na stát, který je má ochránit, ale jen na sebe. 

Tento trend v podstatě kopíruje situaci z minulého roku, kdy byl zaznamenán rekordní zájem o malé zbrojní průkazy. Za leden a únor minulého roku si malý zbrojní průkaz v Německu pořídilo zhruba 21 tisíc lidí. Výrazně také narostl zájem Němců o pepřové spreje.

Tzv. malý zbrojní průkaz umožňuje nositeli legálně používat plynové pistole.

 

psali jsme:

Máte ,,zakázaný" zásobník? Můžete přijít i o zbrojní průkaz

 

Zdroj: focus.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace