Německý tisk: Demonstrace Pegidy byl propadák. Uspěla prý jenom Praha

Německý tisk: Demonstrace Pegidy byl propadák. Uspěla prý jenom Praha
Popisek: Ilustrační foto
08 / 02 / 2016, 12:00

Jako propadák označují německá média sobotní koordinované demonstrace hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida), které se kromě Drážďan konaly také v dalších evropských městech včetně Prahy.

Účast v saské metropoli podle médií byla mnohem menší než se očekávalo. Násilné projevy na demonstracích však podle nich byly vidět v Praze.

"Místo "pevnosti Evropa", kterou Pegida plánovala, vznikl nanejvýš rodinný dům. A i ten stojí na vratkých základech," uvedl o demonstraci v Drážďanech deník Sächsische Zeitung. "Záměru využít extrémně pravicové a nacionalistické protesty k vytvoření 'pevnosti Evropa' se Pegida nejvíc přiblížila v Praze. Na Hradčanském náměstí se tam shromáždilo 5000 lidí, kteří násilně dali najevo svůj odpor k islámu," napsal list.

"Velkolepě pořádaná akce Pegidy skončila jako propadák," napsal v komentáři deník Die Welt. "Očekávaný úspěch se nedostavil. (Zakladatel Pegidy Lutz) Bachmann chyběl a demonstrantů přišlo mnohem méně, než se čekalo," připomněl list, že podle odhadů demonstrovalo v Drážďanech proti údajné islamizaci Evropy nanejvýš 8000 lidí, ačkoli pořadatelé počítali s 15.000.

Německá sociální demokracie: Hnutí Pegida je teroristické a xenofobní. Přijde jeho zákaz?

"V Drážďanech se jako obvykle sešla směs neonacistů a znepokojených občanů. A i přes velké úsilí pořadatelů nakonec dorazilo jen 6000 až 8000 lidí, což je na poměry Pegidy chabé," napsal týdeník Die Zeit. "Propojení se zbytkem Evropy nakonec především z technických důvodů z větší části selhalo, živě se podařilo připojit jen pár partnerů (Pegidy) z ostatních evropských měst. A i počty účastníků v jiných městech jasně ukázaly, že Pegida není žádný exportní hit," uvedl list.

"Víme, kde žijete vy a vaše děti" - výhrůžky německým novinářům?

TAG: PEGIDA

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace