Netanjahu popřel, že se měl stát terčem atentátu

Netanjahu popřel, že se měl stát terčem atentátu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Izrael
07 / 07 / 2016, 18:30

Na své cestě po afrických zemích měl být na Benjamina Netanjahua spáchán atentát. Pravděpodobně se však jednalo o nepotvrzené či zcela vymyšlené zprávy.

Izraelský předseda vlády Benjamin Netanjahu rezolutně ve čtvrtek popřel, že by na něho měl být spáchán teroristický útok. Při své návštěvě afrických zemí na něho měl zaútočit v Keňi neznámý útočník. Izraelský premiér je velmi dobře střežen doma i v zahraničí, proto ani on sám nevěří, že by na něho někdo zaútočil.

Netanjahu sdělil novinářům, že se poprvě dozvěděl o ,,zvěstech" o možném atentátu na svou osobu během tiskové konference s etiopským předsedou vlády Hailemariamem Desalegnem v etiopském hlavním městě Addis Abebě.

Izraelský premiér řekl, že nic o možném atentátu neví, protože nic z toho, co prosakovalo na veřejnost není pravda. Netanjahu prohlásil, že ,,odpověď je taková, že o tom (atentátu) nevíme vlastně nic, protože na tom není nic pravdivého".

Netanjahu je v současné době na návštěvě afrického kontinentu, konkrétně v subsaharské Africe. Už navštívil Ugandu, Keňu či Rwandu. Jde o první cestu izraelského premiéra do této části Afriky za posledních 30 let.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku