Prudký nárůst pašeráků lidí v Německu. Jenom letos jich bylo zadrženo 2563

Prudký nárůst pašeráků lidí v Německu. Jenom letos jich bylo  zadrženo 2563
26 / 10 / 2015, 13:00

Německá policie jich letos zatkla dvakrát tolik než v loňském roce. Ministr vnitra požaduje tvrdší postup proti pašeráckým gangům.

Tři čtvrtiny zadržených se snažily převést běžence do Německa z Rakouska, 335 pašeráků bylo z Maďarska, na druhém a třetím místě jsou Rumuni (306) a Syřané (238). 135 zatčených bylo z Německa. Přes Maďarsko a Rakousko přicházela v srpnu a v září do Německa hlavní vlna uprchlíků, ve druhé polovině září jich podle německých úřadů bylo až 10.000 denně. Přes rakousko- německé hranice se pokusilo dostat až 75 procent pašeráků a na česko-německých hranicích bylo zatčeno 306 osob. O dalších státních příslušnostech pašeráků vládní zpráva nehovoří. (Zdroj: welt.de)

S rostoucím počtem pašeráků lidí se potýkají především bavorské soudy, které nestíhají zvládat další agendu. (Zdroj: focus.de)

Soud v Mnichově odsoudil například 44 letého Němce k trestu odnětí svobody na dva roky nepodmíněně za to, že od července do srpna letošního roku pomáhal na německé území pěti kosovským běžencům. Obstarával jim jízdenky na vlak a doprovázel je na cestě. Od března do dubna převezl ve vypůjčeném autě se švýcarskou registrační značkou šest syrských uprchlíků z Maďarska do Mnichova, za což měl požadovat částku 2000 EUR.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.