Rozzuření migranti zapálili uprchlický tábor v Itálii. Nepokoje vyvolala smrt mladé ženy

Rozzuření migranti zapálili uprchlický tábor v Itálii. Nepokoje vyvolala smrt mladé ženy
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: požár
04 / 01 / 2017, 14:30

V uprchlickém táboře obci Cona nedaleko Benátek vypukly v noci na úterý prudké nepokoje potom, co v zařízení zemřela mladá migrantka z Pobřeží slonoviny.

Obyvatele tábora správcům vyčítali, že nepřivolali dostatečně rychle pomoc, aby ženu zachránili. To však vedení tábora rezolutně odmítlo.

Na protest začali migranti zapalovat jednotlivé části uprchlického zařízení. Jejich vzpoura rovněž reagovala na podmínky v táboře, které jsou podle migrantů zcela nevyhovující. 25 zaměstnanců uprchlického centra se muselo před rozvášněným davem schovat ve svých kancelářích. Tam je vysvobodila až po několika hodinách policie.

Italské ministerstvo v reakce na incident prohlásilo, že zpřísní bezpečnostní podmínky ve větších uprchlických táborech. 

psali jsme:

Vzpoura imigrantů v táborech v Bulharsku a v Řecku

V saském Venusbergu zachvátil požár azylový dům. Jeden z migrantů musel vyskočit z okna

Uprchlický tábor v Německu v plamenech. Nejméně deset zraněných

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.