Rusko bude mít z USA více respektu, pokud jsem ve funkci prezidenta, říká Donald Trump

Rusko bude mít z USA více respektu, pokud jsem ve funkci prezidenta, říká Donald Trump
Autor: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
10 / 01 / 2017, 13:00

Nově nastupující americký prezident Donald Trump se domnívá, že pokud bude ve funkci, tak bude mít Rusko v čele s Vladimirem Putinem pro USA více respektu.

Trump prohlásil, že spolupráce s Vladimirem Putinem ,,vyřeší mnoho problémů a otázek světa". A to i ve světle skandálu, kdy americké tajné služby veřejně obviňují Rusko, že stálo za hackerskými útoky, kterými měly pomoci Trumpovi do křesla prezidenta.

Trump i přes vážná obvinění ,,svých" tajných služeb stále hájí spojenectví USA a Ruska a Vladimira Putina, kteří si koncem prosince minulého roku a začátkem ledna vyměnili sérii komplimentů přes média i sociální sítě

.,,Mít dobré vztahy s Ruskem je dobrá věc, ne špatná. Jen hlupáci si myslí, že je to špatně." napsal v jednom z tweetů Trump.

A pokračoval:

,,Pokud já jsem americkým prezidentem, Rusko nás bude daleko více respaktovat než dosud a obě země budou spolupracovat, aby vyřešily velké a tíživé otázky světa."

I Trumpův protějšek Vladimir Putin vítá jeho rétoriku vůči Rusku a jemu samotnému. Několikrát se o něm pochvalně vyjádřil, že je ,,talentovaný a bystrý" a může ,,pragmaticky" posunout vzájemné vztahy dál.

 

psali jsme:

USA prý mají důkaz, že Rusko dalo materiály demokratů WikiLeaks

 související: 

Ford odepisuje svou továrnu v Mexiku, chce raději investovat v USA

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace