Skoro deset útoků na migranty denně, uvádí německá statistika za minulý rok. Ministerstvo vnitra útoky odsuzuje

Skoro deset útoků na migranty denně, uvádí německá statistika za minulý rok. Ministerstvo vnitra útoky odsuzuje
Autor: flickr.com|Popisek: migranti
27 / 02 / 2017, 07:30

Německé ministerstvo vnitra vydalo statistiku, z níž vyplývá, že na migranty bylo pácháno v průměru necelých deset útoků denně. Informovala o tom BBC s odvoláním na předběžnou statistiku německého ministerstva vnitra.

Tato statistika uvádí, že za rok 2016 bylo spácháno na migranty a azylové instituce, kde žijí, celkem 3 533 fyzických útoků.  2 545 z útoků mířilo na jednotlivé migranty a zbývajících 998 pak na místa, kde momentálně žili. Tři čtvrtiny útoků byly spáchány mimo místa, kde jsou uprchlíci ubytováni.

Německé ministerstvo vnitra útoky na migranty odsuzuje. Podle něho má každý migrant, který v zemi hledá ochranu, právo na bezpečné útočiště.

Čtěte také: Kanadský premiér Justin Trudeau: Migranti, jste u nás vítáni bez ohledu na vaši víru

Zvýšený počet útoků na migranty, který ja patrný ze statistiky ministerstva vnitra, kritizovala i poslankyně Levice Ulla Jelpkeová, podle které se vláda příliš zaměřuje na možné bezpečnostní hrozby ze strany migrantů, přičemž hlavní hrozba přichází ze strany ultrapravice:

„Mají lidé začít umírat, než bude pravicové násilí uznáno za ústřední problém vnitřní bezpečnosti a dostane se do čela policejní agendy?“ prohlásila Jelpkeová. „Nacisté ohrožují uprchlíky a tím naši demokracii,“ uvedla v rozhovoru pro mediální skupinu Funke poslankyně.

Ze statistiky také vyplývá, že počet migrantů, kteří přišli loni do Německa, klesl z 600 000 na 280 000. 

 

psali jsme:

(VIDEO) Migranti potopili svoj čln, mysleli si, že stretli pobrežnú stráž

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace