Věříte naší armádě a policii? Většina českých občanů ano

Věříte naší armádě a policii? Většina českých občanů ano
Autor fotografie: Mirek Šindelář/ acr.army.cz|Popisek: Frekventanti kurzu Komando v akci
21 / 10 / 2015, 16:00

Důvěra v bezpečnostní složky významně roste i s úrovní vzdělání. Armádě a policii tedy víc věří lidé se středoškolským a vysokoškolským vzděláním.

Praha 21. října (ČTK) - Důvěra v české bezpečnostní složky se od počátku roku mírně snížila, přesto zůstává nadpoloviční. Armádě věří 68 procent lidí a policii 57 procent. V lednu jim důvěřovalo o tři procentní body více lidí. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu agentury STEM, která jeho výsledky dnes poskytla ČTK.

"Mírný pokles, který pozorujeme v letošním roce, zatím není možné interpretovat jako narušování důvěry v armádu," uvedli autoři průzkumu.

Podle nich je názor veřejnosti na armádu a policii provázaný, polovina Čechů důvěřuje oběma těmto institucím. Naproti tomu 24 procent lidí nedůvěřuje ani jedné z nich. Vedle toho 19 procent dotázaných věří jen armádě a osm procent pouze policii.

Z hlediska politických preferencí dotázaných bezpečnostním složkám méně důvěřují příznivci KSČM. V případě armády nejsou mezi stoupenci stran příliš výrazné rozdíly, výjimkou jsou uvedení voliči KSČM a také sympatizanti ODS. Policii více věří příznivci KDU-ČSL, ČSSD a ANO, na druhé straně jsou voliči TOP 09, ODS a KSČM.

Zdroj: ČTK, foto: acr.army.cz/Mirek Šindelář

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace