Na veletrhu obranného průmyslu DSEI bylo představeno laserové dělo UK Dragonfire

Na veletrhu obranného průmyslu DSEI bylo představeno laserové dělo UK Dragonfire
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: laserové dělo UK Dragonfire
19 / 09 / 2017, 15:00

Na veletrhu obranných systémů a příslušenství DSEI (Defence System & Equipment International) konaném minulý týden v Londýně se představil prototyp laserového děla konsorcia evropských firem UK Dragonfire.

Na veletrhu DSEI v Londýně byl odhalen nový prototyp vysokoenergetického laseru od konsorcia evropských firem UK Dragonfire. V něm má nejsilnější zastoupení zbrojařský gigant MBDA. UK Dragonfire sdružuje ,,to nejlepší" z britského zbrojního průmyslu  s cílem vyvinout společně pokročilý a komplexní nový program pro britské ozbrojené síly.

psali jsme: (Video) Zbraň budúcnosti. Nové americké elektromagnetické delo, ktoré dokáže zničiť ciele vzdialené až 125 míľ

Na dělo bylo začátkem roku vyčleněno britským ministerstvem obrany 30 milionů liber, jež měly být použity na výrobu prototypu. Ten se nyní stal skutečností právě na veletrhu DSEI. Ve spolupráci se společností Leonardo a QinetiQ’ tak laserové dělo představuje výkonnou zbraň, který vysílá silný přímý paprsek na svého nepřítele.

Podle britského ministerstva obrany nebylo vyrobeno laserové dělo od UK Dragonfly kvůli nějaké přímé hrozbě, ale ministerstvo jej chce testovat jeho možnosti v praxi. Pokud by prošla zbraň úspěšně zátěžovými testy v letech 2018 - 2019, pak by mohla po roce 2020 tvořit součást britské výzbroje. 

psali jsme: VIDEO: Americké námořnictvo vyzkoušelo laserového ,,zabijáka dronů"

Dělo je založené na nové technologii Laser Directed Energy Weapon (LDEW). Ta umožňuje chránit námořní plavidla, vzdušnou ochranu, může být také efektivní zbraní proti nepřátelským dronům či bezpilotním letadlům. Laserové dělo s technologií LDEW také poskytně účinnou ochranu přátelským jednotkám proti minometným útokům.

 

Zdroj: mbda-systems.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.