Nizozemí koupí dalších 9 letounů F-35 za 1,1 miliard dolarů

Nizozemí koupí dalších 9 letounů F-35 za 1,1 miliard dolarů
15 / 10 / 2019, 08:30

Nizozemská vláda minulý týden oznámila plán na nákup dalších 9 strojů F-35.

Nizozemí rozšíří svou letku letounů 5. generace F-35 na 46 nákupem dalších 9 strojů za 1,1 miliard dolarů. Informoval o tom server defensenews.com. Nová akvizice pak položí podle vlády základy pro třetí peruť v nizozemských vzdušných silách. Nizozemí chce letouny F-35 nahradit stroje F-16.

Sousední Belgie si vybrala americké letouny na podzim 2018, když oznámila, že plánuje nákup 34 strojů F-35. Stejně jako Nizozemí chce i Belgie nahradit letouny F-35 své F-16.

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace