Video: Suchoj T-50 ukazuje své schopnosti

Video: Suchoj T-50 ukazuje své schopnosti
Autor: Alan Wilson (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto PAK-FA
28 / 10 / 2016, 08:00

Neskutečná ukázka schopností ruského Suchoje 5. generace. Pokud se tento stroj někdy dostane do sériové výroby, a nebude nahrazen levnějším Su-35, může se svými výkony měřit i s americkým Raptorem.

Ruský vojenský analytik Alexander Sarduri se domnívá, že vývoj T-50 je takovou ruskou tradicí již od sovětských časů - tedy mít domácí odpověď na každou zbraň, kterou se chlubí nepřítel - tedy USA. Americký F-22 stál americké daňové poplatníky asi 150 miliónů dolarů za kus a vývoj stroje spolkl astronomických 65 miliard dolarů. Ruská T-50 má podle posledních údajů odhadovanou cenu asi 100 miliónů dolarů.

pakfa-11

Psali jsme: "Kalašnikov s křídly" aneb Mig-15 pro 21. století

Více než 50-70 jich ale ruská armáda stejně nekoupí a tím pádem bude ve stejné situaci jako ta americká - bude mít drahý stroj, kterého bude málo na pokrytí obrovského prostoru Ruska.

Přebírání prvních sériových strojů T-50 by tedy mělo začít v ideálním případě během roku 2018.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace