Axis s partnery v České republice oslavil 20 let od uvedení první síťové kamery

Axis s partnery v České republice oslavil 20 let od uvedení první síťové kamery
Autor: AXIS Communications|Popisek: Výročí na Partnerských dnech 2016 v České republice - Brno
16 / 04 / 2016, 12:30

Společnost Axis Communications slaví 20. výročí IP kamery, která byla poprvé uvedena na trh v roce 1996.

Síťová kamera jako jedno z prvních reálných zařízení tzv. internetu věcí (IoT) způsobila revoluci na poli zabezpečení. Přechod od analogových kamer na IP videodohled vedl k rozvoji celého segmentu „internetu bezpečnostních věcí”. Výročí si společnost Axis připomněla i v České republice na setkání s vybranými lokálními partnery v Brně a Praze dne 13. a 14. dubna 2016.  

Axis Partnerský den v Praze

AXIS 200 byla první síťová kamera na světě, která umožnila přímé připojení na internet nebo intranet. Na trh vstoupila v roce 1996 jako doplněk tehdejšího portfolia společnosti Axis zaměřeného na připojování tiskáren a později optických datových úložišť k síti. 

Vývoj síťových bezpečnostních řešení značky Axis časem přesáhl oblast kamer a nyní zahrnuje další IP produkty zaměřené na fyzickou bezpečnost, jako je třeba síťový reproduktor nebo IP dveřní video jednotka. Koncept zařízení, která jsou propojená sítí, sahá až k původním kořenům značky Axis a vytvořil z této společnosti leadera v rostoucím IoT segmentu známém jako „internet bezpečnostních věcí“.

První síťová kamera přenášela 1 snímek za 17 vteřin v normálním rozlišení nebo 1 fps v rozlišení CIF. Vyhrála několik průmyslových ocenění a položila základ dlouhé řady inovací ve vývoji síťových kamer, enkoderů a zařízení pro kontrolu fyzického přístupu jakožto průkopnických počinů společnosti Axis. Kamera AXIS 200 byla prvním krokem k současné pozici společnosti jako největšího světového výrobce bezpečnostních zařízení na bázi IP. Mezi další významné milníky při tom patřilo uvedení první HDTV síťové kamery a první termální síťové kamery v oblasti bezpečnosti, které na tomto trhu umožnily zrychlit přesun z analogového na digitální video.

Spoluzakladatel Axisu a vynálezce první IP kamery Martin Gren spolu s prvním modelem AXIS 200.

Za deset let od představení první síťové IP kamery dosáhla společnost Axis jednoho milionu instalovaných kamer na celém světě. Dnes Axis nabízí více než 200 modelů IP kamer a příslušenství pro různé použití a s mnoha pokročilými funkcemi. „Když se ohlédneme zpět za těmi dvaceti lety od první IP kamery, jsme pyšní, že naše původní vize propojených zařízení a chytřejších sítí s mnoha různými aplikacemi se naplňuje v takovém měřítku,“ řekl Martin Gren, který spolu s Mikaelem Karlssonem a Keithem Bloodworthem založili Axis v roce 1984. „V roce 1996 jsme netušili, jak rychlým tempem IoT poroste, a máme radost, že jsme sehráli roli jednoho z průkopníků v této oblasti, a to zvláště v segmentu bezpečnosti, kde jsme urychlili přechod z analogových na digitální řešení. Dává nám to jistotu, že Axis bude dále přinášet další hodnoty a inovace pro budoucnost propojených zařízení a přispěje tak k bezpečnějšímu světu.” 

Výročí na Partnerských dnech 2016 v České republice

Výročí 20 let od uvedení první IP kamery na světě AXIS 200 a další významné milníky ve vývoji internetu bezpečnostních věcí si připomněli také klíčoví partneři společnosti Axis Communications v České republice na akcích s názvem Partnerské dny 2016, které se konaly 13. dubna v Brně a 14. dubna v Praze. Kromě zástupců pražské regionální kanceláře Axis Communications pro střední a východní Evropu zde vystoupili také představitelé českého Úřadu pro ochranu osobních údajů a nezávislí experti z oboru zabezpečení a kriminalistiky. Společnost Axis má v České republice více než 800 partnerů a pořádá v České republice a na Slovensku pravidelné vzdělávací kurzy s názvem Axis Communications akademie, jimiž každý rok projde téměř 1000 účastníků z řad profesionálů v oblasti videodohledu.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace