Arnold Schwarzenegger: Projevil sympatie k nacismu, nebo se chtěl jen pěkně oženit?

Arnold Schwarzenegger: Projevil sympatie k nacismu, nebo se chtěl jen pěkně oženit?
Popisek: Arnold Schwarzenegger
30 / 04 / 2018, 18:30

Terminátor, Barbar Conan a kulturista Arnold byl během své kandidatury na guvernéra Kalifornie nařčen z podpory nacismu. Nebylo to poprvé.

Slavný kulturista rakouského původu tak čelil nařčení z nacismu podobně jako před více než 40 lety, kdy měl projevit obdiv k Hitlerovi. Schwarzenegger sice uznal ve své autobiografii, že je to pravda, ale argumentoval tím, že obdivoval pouze Hitlerovy řečnické schopnosti. Přízrak nacismu se pak vrátil v době, když si v roce 1987 pozval Waldheima na svou svatbu s novinářkou Marií Shiverovou.

Je v této souvislosti zajímavé, že Schwarzeneggerův otec Gustav byl aktivním nacistou, který vstoupil dokonce do NSDAP a byl též členem úderných oddílů SA.

psali jsme: Vraždil podle filmu: Úchyl Roman Postl (†39) byl zastřelen uprostřed svého zrůdného plánu zabít SEDM lidí

Arnold je především pragmatik – a zůstal jím i během rozvodu s lepou Marií v roce 2017, když se provalila jeho prostoduchá aféra s uklízečkou. Stálo ho to majlant, ale ja sám říká ve svém nejslavnějším filmu: „Hasta la vista, baby.“

Arnold Schwarzenegger a aMaria Shriverová

Arnold Schwarzenegger a Maria Shriverová

 

Kurt Waldheim byl nacista jako poleno, dobrovolně se přidal do Hitlerovy armády, a dobrovolně se do ní vrátil i poté, co byl raněn. Podle některých zdrojů se pak Waldheim jako důstojník wehrmachtu podílel na Balkáně na vraždění civilistů a organizaci židovských deportací do vyhlazovacích táborů. 

psali jsme: VIDEO: Krásnou zpěvačku Saminu (†24) zastřelil zhrzený fanoušek na svatební oslavě, když ji zasypal penězi a ona mu odmítla zatančit

Pokud by se Arnoldova vášeň pro nacisty prokázala, dostal by možná doživotí, ale on to uhrál na sympatie k Waldheimovi jako politikovi. Inu – to je vývoj.

Arnold pak byl guvernérem Kalifornie dokonce dvě volební období (2003–2011). Nedávno podstoupil operaci srdce které se zotavuje. Maria se k němu vrátila – už kvůli jejich třem dětem.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

 

Tagy článku