Budou Rusové tisknout Armatu na 3D tiskárně?

Budou Rusové tisknout Armatu na 3D tiskárně?
Autor fotografie: Autor: Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 3.0|Popisek: Armata
10 / 02 / 2016, 06:00

Ruský obranný průmysl použil 3D technologii tisku k vytváření komponentů pro prototypy tanku T-14 a zbytek rodiny bojových vozidel postavených na platformě Armata.

Ruský průmysl doufá, že bude schopen vyrábět standardní komponenty pro Armata a další obrněnou techniku touto cestou.

"Technologie 3D tisku byla impelemntována na urichlení produkce prototypů," řekl Anton Ulrich, manažer prototypové laboratoře Electromashina. "Když designér vyvíjí nové produkty, použije CAD software na vytvoření 3D modelu. Takže použití 3D tiskárny může rychle překlopit 3D model do vyrobené součástky. Nyní tedy není třeba objednat nový díl, a pak poté co zjistíte, že se nehodí, muset objednat další a vyhazovat kovový odpad. Kromě toho, je možné vyrobit nejen malé elementární  součásti, ale celou sestavu a vyhodnocovat její mechanické vlastnosti ještě před zahájením výroby."

V blízké budoucnosti, Electromashina, divize výrobce obrněných vozidel Uralvagonzavod, očekává zahájení výroby 3D tištěných titanových dílů, které mají až několik metrů na délku pro použití v obrněných vozidlech. Nicméně v krátkodobém horizontu budou tyto prvky použity pro prototypy a nikoli pro produkční stroje.

"3D tištěné komponenty mohou jít rovnou ke spotřebitelům v některých odvětvích," řekl Ulrich v rozhovoru. "Ale v obranném průmyslu jsou standardy mnohem vyšší."

Zdroj: National Interest

 

Tagy článku