Budou Rusové tisknout Armatu na 3D tiskárně?

Budou Rusové tisknout Armatu na 3D tiskárně?
Autor fotografie: Autor: Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 3.0|Popisek: Armata
10 / 02 / 2016, 06:00

Ruský obranný průmysl použil 3D technologii tisku k vytváření komponentů pro prototypy tanku T-14 a zbytek rodiny bojových vozidel postavených na platformě Armata.

Ruský průmysl doufá, že bude schopen vyrábět standardní komponenty pro Armata a další obrněnou techniku touto cestou.

"Technologie 3D tisku byla impelemntována na urichlení produkce prototypů," řekl Anton Ulrich, manažer prototypové laboratoře Electromashina. "Když designér vyvíjí nové produkty, použije CAD software na vytvoření 3D modelu. Takže použití 3D tiskárny může rychle překlopit 3D model do vyrobené součástky. Nyní tedy není třeba objednat nový díl, a pak poté co zjistíte, že se nehodí, muset objednat další a vyhazovat kovový odpad. Kromě toho, je možné vyrobit nejen malé elementární  součásti, ale celou sestavu a vyhodnocovat její mechanické vlastnosti ještě před zahájením výroby."

V blízké budoucnosti, Electromashina, divize výrobce obrněných vozidel Uralvagonzavod, očekává zahájení výroby 3D tištěných titanových dílů, které mají až několik metrů na délku pro použití v obrněných vozidlech. Nicméně v krátkodobém horizontu budou tyto prvky použity pro prototypy a nikoli pro produkční stroje.

"3D tištěné komponenty mohou jít rovnou ke spotřebitelům v některých odvětvích," řekl Ulrich v rozhovoru. "Ale v obranném průmyslu jsou standardy mnohem vyšší."

Zdroj: National Interest

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace