"Čepel džihádu" - extrémisté oslavují nůž jako nejlepší nástroj teroru

&quote;Čepel džihádu&quote; - extrémisté oslavují nůž jako nejlepší nástroj teroru
Popisek: Ilustrační foto
09 / 11 / 2015, 18:45

Nebezpečná vlna teroristických útoků, proti nimž se lze jen těžko bránit.

Od 1. října zabili Palestinci nožem 12 Izraleců a dalších 167 osob zranili. Naposledy v pondělí 9. listopadu Palestinka na západním břehu Jordánu v Samaří u osady Alfej Menaše přišla pěšky ke kontrolnímu stanovišti u hraničního přechodu Elijahu na silnici 55, napsal list Jerusalem Post. Příslušníci bezpečnostních sil střežící přechod jí řekli, aby zastavila. Když to neudělala, varovně vystřelili do vzduchu. Palestinka ale pokračovala dál a vytáhla z tašky nůž, načež ji vojáci zastřelili. (Zdroj: Novinky.cz)

Nůž se stal oslavovanou zbraní při sebevražedných útocích, které v současnosti zažívá Izrael. Nůž nahradil střelné zbraně, auta nahradila výbušniny - jsou to zbraně aktuálně používané extrémisty při vedení "svaté války"- džihádu proti Izraelcům. Islámští teroristé volají do zbraně mladé i staré Palestince, vyzývají je, aby vzali z kuchyní nože a šli bojovat. 

Palestinci zaútočili proti Izraelcům osobním autem i nožem

Při nedávném kázání vlivného duchovního Šejcha Muhammada Salakha slyšeli Palestinci slova "Znehybněte oběť útoku, zatímco další z vás ji napadnou sekerami a řeznickými noži," doprovázená oháněním se nožem v jeho rukách. "Nebojte se, co o vás budou říkat. Ó lidé na západním břehu Jordánu, příště na vás zaútočíme ve skupinách třech, čtyřech nebo pěti osob. Budeme útočit ve skupinách a rozkrájíme je na kousky." Informaci zveřejnil server foxnews.com.

Devatenáctiletý student práv Muhammad Halábí zveřejnil na Facebooku: „Začala třetí intifáda.“ O pár hodin později probodl ve Starém městě dva rabíny. Zranil jednu ženu a pistolí jedné ze svých obětí střelil do nohy její miminko. Poté zneškodnili jeho.

„Za dvě hodiny budu šahídou (mučednicí). Milá maminko, prosím, neplač,“ napsala - rovněž na Facebooku - osmnáctiletá Šúrúk Dvajjátová z jeruzalémské čtvrti Cur Bacher. Odjela s dvěma kuchyňskými noži v tašce do Starého města a probodla šestatřicetiletého Žida. Pak ji policisté zastřelili. Zdroj: Neviditelnypes.cz

Všichni palestinští útočníci jsou oslavováni jako stateční hrdinové a ti, kteří jsou izraelskými ozbrojenými složkami zabiti, jsou už během a především po útocích oslavováni jako mučedníci a jsou po nich pojmenovávány ulice i náměstí.  

Co je ale zvláště nebezpečné je to, že na první pohled "normální" občané zneužívají snadno dostupné zbraně a tím vyvolávají kvalitativně úplně novou vlnu teroru. Tito řadoví občané nejsou agenty žádné teroristické organizace a současná vlna teroru není režírovaná konkrétní teroristickou organizací. Ty je spíš jenom inspirují a podněcují k dalším vlnám násilí.

VIDEO: Matka palestinského teroristy vytáhla během interview nůž "Dejte si pozor Izraelci!"

Proč jsou používané při útocích právě obyčejné kuchyňské nože? Důvodem jsou bezpečnostní opatření Izraelců při vstupu do jeruzalémského starého města. Všichni příchozí se totiž musí podrobit bezpečnostní kontrole. Ale po vstupu do města zajdou útočníci do nejbližšího železářství, kde bez problémů zakoupí právě nůž nebo kladivo. Často tyto zbraně dokonce kradou při svých návštěvách v domácnostech. Bezpečnostním složkám se sice podařilo snížit počet útoků v Jeruzalémě, ale o to více útoků se teď děje na Západním břehu Jordánu, zejména v Hebronu. 

V Gaze pojmenovali palestinské novorozeně jménem "Nůž Jeruzaléma", a to na počest vlny smrtelných útoků nožem provedených Palestinci na izraelských Židech. 

,,Allah mi dal další dítě a já jsem ho pojmenoval Nůž Jeruzaléma na počest intifády nožů, protože to, čeho jsme nyní svědky, je nový druh revoluce,“ řekl Mohammed Abu Shebika, otec novorozeněte novinářům, které si čtyři dny po narození dcery pozval. Jméno prý vybral také proto, že věděl, že se stane populárním na sociálních sítích. Novináře si jednatřicetiletý Abu Shebika pozval do uprchlického tábora ve městě Rafah, kde se ženou a dalšími dvěma dětmi žije. Novorozeně přitom kvůli atraktivnějším snímkům zabalil do palestinské vlajky. Novinářům dokonce ukázal rodný list, kde zmíněné jméno doopravdy stojí. (Zdroj: echo24.cz)

Nová vlna protiizraelského násilí propukla v půlce září poté, co se Palestinci začali bát, že Izrael umožní Židům modlit se na Chrámové hoře, kde stával za biblických dob židovský chrám a kde je nyní významná mešita Al-Aksá. I když Izrael opakovaně popřel, že by něco takového plánoval, útoky vedené hlavně noži pokračují.

Izraelský předsedy vlády Benjamina Netanjahua řekl minulý měsíc: "Nabádání k útokům pochází od Muslimského bratrstva, Islámského hnutí v Izraeli, Hamásu, a - k našemu zklamání - i za aktivní účasti Palestinské samosprávy." 

Někteří regionální pozorovatelé naznačují, že vlna útoků je spontánní reakcí Palestinců frustrovaných nedostatkem pracovních míst, obtížnými podmínkami bydlení, cestovními omezeními, a "nadvládou" Izraele, ale také zdůrazňují rozčarování kvůli korupci palestinské samosprávy ovládané Mahmoudem Abbasem na Západním břehu.  

 

 

 

 

Tagy článku