Dvě afghánské migrantky se chtěly propašovat do Rakouska. Zavřely se do kufru

Dvě afghánské migrantky se chtěly propašovat do Rakouska. Zavřely se do kufru
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
14 / 12 / 2016, 19:00

Bizarní způsob, jak se dostat do Evropy, zvolily dvě afghánské ženy. Chtěly se samy propašovat do Rakouska.

Policie byla v šoku, když zkontrolovala v rumunském městě Curtici dva podezřelé kufry ve vlaku, který mířil do Rakouska. Našla v něm dvě ženy, které neměly platné doklady.

Policie potvrdila informaci, že se jedná o pětadvacetiletou a devětapadesátiletou ženu. Spolu se dvěma ženami byl také zadržen jeden afghánský muž, který se chtěl dostat ilegálně do Evropy. Není zatím jasné, jestli se se ženami znal, či byl jejich komplicem.

 

Ženy se policii při výslechu přiznaly, že se plánovaly dostat do schengenského prostoru v kufrech, protože neměly platné vízum. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace