Filipínský prezident Duterte šokuje: Zabíjel jsem osobně kriminálníky, i když byli jen podezřelí

Filipínský prezident Duterte šokuje: Zabíjel jsem osobně kriminálníky, i když byli jen podezřelí
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
15 / 12 / 2016, 09:00

Na svém pondělním setkání s filipínskými obchodníky Rodrigo Duterte šokoval všechny přítomné, když prozradil, že osobně zabíjel kriminálníky.

Byl to v období, kdy zastával funkci starosty ve filipínském městě Davao, kde má stále silnou podporu.

Podle serveru Guardian dokonce problémy a střety sám ve zločinem sužovaném Davau vyhledával, když křižoval zemi na motorce.

,,V Davau jsem byl zvyklý to dělat osobně (zabíjet kriminálníky), abych ukázal policistům, že pokud to dokážu já, tak i oni. Opravdu jsem vyhledával možné střety tak, abych mohl zabíjet," sdělil ,,prezident-řezník" šokovanému auditoriu.

Duterta provází velmi kontroverzní pověst. Vyhlásil bez soudů válku drogovým dealerům, jejíž výsledkem je zatím téměř 6 000 mrtvých, dříve se přirovnal k Hitlerovi, a nyní přiznal, že osobně zabíjel lidí, byť jen podezřelé.

 

Dlužno však říci, že na Filipínách má Duterte stále od května tohoto roku, kdy nastoupil do funkce, nadprůměrnou podporu obyvatel.

 

Zdroj: nydailynews.com, theguardian.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace