Video: Hútíové sestřelili bahrajnskou F-16

Video: Hútíové sestřelili bahrajnskou F-16
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-16
06 / 01 / 2016, 07:30

Amatérské video zachycuje hořící stroj F-16, jak se řítí k zemi v provincii Jizan v Saúdské Arábii. Záběry byly pořízeny 30. prosince 2015.

Bahrajnská stíhačka F-16 se účastnila operací koalice vedené Saúdskou Arábií pro názvy “Operation Decisive Storm” a “Operation Restore Hope.”

Pilot se bezpečně katapultoval z letounu a probíhá vyšetřování příčin incidentu.

Některá média tvrdí, že se stíhačka zřítila kvůli technické poruše, výše uvedené video, kde je F-16 v plamenech ještě před nárazem do země ale vzbuzuje pochybnosti nad tímto tvrzením. Navíc hútijští rebelové sestřelit koaliční letouny umí - 11. května 2015 sestřelili jinou F-16 patřící marockým královským leteckým silám.

Zdroj: YouTube, The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace