Kerry: USS Donald Cook mohl ruské letouny sestřelit

Kerry: USS Donald Cook mohl ruské letouny sestřelit
Autor fotografie: US Navy|Popisek: USS Donald Cook
15 / 04 / 2016, 10:30

Ve společném rozhovoru pro Miami Herald a CNN Espanol, americký ministr zahraničí John Kerry řekl, že torpédoborec USS Donald Cook mohl zahájit palbu na ruské stroje Su-24 a Ka-27, které loď obtěžovaly v Baltském moři.

Americká armáda mohla v rámci svých práv sestřelit ruské letadlo, které letělo v blízkosti jedné z jejich válečných lodí v Baltském moři, řekl ministr zahraničí USA John Kerry.

Psali jsme: Video: Su-24 nad americkým torpédoborcem USS Donald Cook

Ruské ministerstvo obrany naopak sdělilo, že bombardéry Su-24 se po zpozorování americké lodi "otočily pryč při dodržení všech bezpečnostních opatření". Kerry kritizoval gestoruského letectva a řekl, že byl navázán kontakt s Moskvou.

"Odsuzujeme tento druh chování," řekl Miami Herald a CNN Espanol ve společném rozhovoru. "Je to nezodpovědné. Je to provokativní. Je to nebezpečné. A podle pravidel angažovanosti, mohla být sestřelena".

Ministr zahraničí dále dodal, že USA se nenechá zastrašit na volném moři" a že tato zpráva byla předána do Ruska, aby upozornila na nebezpečí vyplývající z takových gest. John Kerry neuvedl, proč  americké námořnictvo na ruské stroje nevystřelilo.

Psali jsme: Další blízké setkání torpédoborce USS Donald Cook s Rusy

Zdroj: BBC, Alert5

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace