Kosovský hacker napojený na Islámský stát odsouzen na 20 let do vězení

Kosovský hacker napojený na Islámský stát odsouzen na 20 let do vězení
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: hacker
25 / 09 / 2016, 18:30

V pátek byl odsouzen soudem ve Virginii hacker z Kosova Ardit Ferizi za to, že poskytl teroristické organizaci citlivá osobní data více než 1000 vládních a vojenských činitelů. Ferizi stráví dalších 20 let v americkém vězení.

Dvacetiletý hacker byl podle americké justice vážnou kyber hrozbou, která v kombinovala terorismus a hackování.

Feriziho zatkla nejprve malajská policie v září 2015 na mezinárodní zatykač, které na něho vydaly USA. Hacker byl následně vydán americké straně k dalšímu trestnímu stíhání. Ferizimu se v USA od té doby začalo přezdívat ,,teroristický hacker".

 

Ferizi při výsleších přiznal, že poskytl data členovi Islámského státu, který následně zveřejnil zhruba třicetistránkový dokument na Twitteru. Ten obsahoval jména, emailové adresy, emailová hesla, místa a telefonická čísla na více než 1300 vládních a vojenských představitelů.

Dokument, který na Twitteru zveřejnil Islámský stát, ještě obsahoval dovětek se skrytou hrozbou: ,,Jsme ve Vašich emailových schránkách a počítačových systémech, sledujeme a nahráváme každý váš krok, známe vaše jména i adresy, jsme i ve vašich účtech na sociálních sítích".

Zdroj: securityweek.com

Tagy článku