Kristen Pfaffová: Našli ji nahou ve vaně s jehlou v žíle. Co má s její smrtí společného manželka jejího slavného milence Kurta Cobaina?

Kristen Pfaffová: Našli ji nahou ve vaně s jehlou v žíle. Co má s její smrtí společného manželka jejího slavného milence Kurta Cobaina?
Popisek: Kristen Pfaffová
10 / 07 / 2018, 18:30

Ráno měla odjet domů. Pod okny stál její karavan plný věcí, které chtěla vzít s sebou. Večer před odjezdem se šla vykoupat. Její přítel na ni chvíli čekal, pak usnul. Ráno zjistil, že je koupelna stále zamčená. Klepal marně, tak vyrazil dveře.

Kristen Pfaffovou, baskytaristku skupiny Hole (Díra), našel její přítel Paul v půl desáté ráno 16. června 1994 klečet ve vaně. Hlavu měla sklopenou na nahá prsa. Z paže jí trčela jehla. Na zemi byly rozsypané jehly a škrtidla.

Podle lékaře šlo o jasnou smrt z předávkování, možná sebevraždu. Žádná záhada, Kristen (†27) byla feťačka, která krátce předtím dokončila odvykací léčbu. Jenže…

Skupina The Hole, Kristen třetí zleva

Skupina The Hole, Kristen Pfaffová třetí zleva

 

Případ provází několik nejasností a zvláštních náhod. Dva měsíce předtím našli s prostřelenou hlavou Kurt Cobain. Kolem něj byly poházeny injekční stříkačky a dopis na rozloučenou, ve kterém se loučil se svou ženou Courtney Love a jejich malou dcerou.

psali jsme: Amy Winehouse: Záhadná smrt zpěvačky se třemi lahvemi vodky a hororovým přítelem, který se motal po domě

V krvi měl přitom Cobain smrtelné množství heroinu. Jak mohl zemřít na předávkování a pak si prostřelit hlavu? Okolnosti jeho smrti byly tak podivné, že padlo podezření na jeho ženu, zpěvačku skupiny Hole Courtney Love.

Případ byl uzavřen jako sebevražda a nikdo nepřikládal pozornost tomu, že chtěl Cobain před smrtí svou ženu opustit (podal žádost o rozvod) a v jeho věcech našli dvě jednosměrné letenky. Pokud chtěl odletět – s kým?

Kristen Pfaffová hrála s Courtney Love v kapele Hole teprve rok. Odborníci se shodují, že skupina Hole nebyla nikdy tak úspěšná, jako když s ní spolupracoval Kurt Cobain a Kristen Pfaffová.

Oba po jejich smrti ohledával stejný lékař – dobrý přítel Courtney Love. Ta je též autorkou věty, kterou pronesla krátce před smrtí své baskytaristky: „Šoustáš s mým kytaristou, děláš oči na mýho manžela a teď mi ještě, kurva, říkáš, jak mám zpívat. Brzdi, říkám ti, jinak toho budeš litovat do konce života.“

psali jsme: Záhadná smrt krásné Ivany (†18): Proč vypadla nahá ze 14. patra mrakodrapu?

Zmíněným kytaristou, se kterým Kristem údajně udržovala milostný poměr, byl Eric Erlandson. Ten byl po příteli mrtvé baskytaristky Paulovi dalším, kdo se objevil na místě činu. A ještě před příjezdem policie tam přijela i Courtney Love – což sama prozradila až později v jednom rozhovoru, kdy už bylo vyšetřování dávno uzavřeno.

Kristen byla Courtney podobná – jen nosila vlasy obarvené na černo, zatímco Courtney byla blond.

V pozůstalosti Kristen byl nalezen deník. Měl vytrhané stránky týkající se doby, kdy zemřel Kurt Cobain. Byl mezi Kristen a Kurtem milenecký vztah? Byla to ona, komu mělo patřit druhé sedadlo v letadle?

psali jsme: Phil Rudd: Bubeník skupiny AC/DC odsouzen za vyhrožování vraždou a držení drog

Kristen Pfaffová každopádně rozšířila seznam Klubu 27, do kterého patří celebrity, které zemřely ve věku 27 let. Kromě Cobaina sem patří například Amy WinehouseJanis Joplin, ‎Jimi HendrixJim Morrison a další.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku