Kritizujete vládu nebo veřejnoprávní média? Potom jste extrémisti.

Kritizujete vládu nebo veřejnoprávní média? Potom jste extrémisti.
08 / 05 / 2016, 12:00

Kritika politiky sociální demokracie, předsedy vlády Sobotky, Evropské unie, České televize a přistěhovalectví padají definitivně do kategorie extremismu.

Nový znepokojující jev obsahuje aktuální zpráva ministerstva vnitra o extremismu v České republice za první tři měsíce letošního roku. Informaci zveřejnil v pátek 6. května server Česká justice.

Podle obsahu zprávy se do kategorie extremistů dostávají kritici veřejnoprávních médií, tedy Českého rozhlasu, České televize a ČTK. Některé soukromá média pak praktikují extremismus například šířením konspirativních teorií a desinformací a neuváděním zdrojů informací. Ze zprávy vyplývá, že vnitro je zaskočeno fungováním Facebooku.

Podle zprávy  se „terčem kritiky některých, zejména pravicových, extremistů se stala i média, především pak veřejnoprávní“. „Tito extremisté je obviňovali z nepravdivého či zavádějícího informování veřejnosti. Snažili se tím snížit jejich důvěryhodnost. V této souvislosti pak propagovali a využívali média alternativní.

Řada těchto alternativních sdělovacích prostředků se účelově uchylovala k prokazatelným dezinformacím a konspiračním teoriím. Alternativní média se vyznačovala neuváděním zdrojů informací. Při prokázání nepravdivosti některých tvrzení se obvykle ani nepokoušela o další vysvětlení. Obvykle pro ně bylo dostačující vypuštění zprávy na veřejnost,“ uvádí se v čerstvé zprávě.

Server Česká justice zmiňuje jako příklad tohoto "chování podkopávajícího demokratický stát" medializaci případu muže v hnědé bundě z Thunovské ulice, kde podle ministerstva vnitra došlo ke střetu protiislámských a protiimigrantských uskupení s anarchisty. „Došlo k opakovaným střetům a konfliktům mezi stoupenci obou názorových proudů. Mediálně byl nejvíce zmiňován incident v Thunovské ulici. V souvislosti s tímto konfliktem se objevila dezinformace o tom, že střet znepřátelených skupin měl být ve skutečnosti řízenou policejní provokací. 

...únorové protesty dodnes své viníky nemají. Policie nezná jejich totožnost, i když tvrdila opak. Podivný postup pražské policie. Podle jakých scénářů zasahuje?

V souvislosti se slovními projevy proti islámu a proti nekontrolovanému přistěhovalectví cizinců z třetích zemí do zemí EU upozorňuje zpráva na vytváření obrany původních obyvatel proti těmto jevům. „Velké bezpečnostní riziko lze spatřovat v tendencích vytvářet tzv. protiislámské či protiimigrantské domobrany,“ uvádí se ve zprávě. „Subjekty, které je propagovaly, cíleně vyvolávaly a udržovaly pocity ohrožení ze strany muslimské komunity a migrantů.

Zpráva ministerstva už na jmenované sociální síti vzbudila patřičný ohlas, uvádí server ParlamentniListy.cz.

„Je třeba bít na poplach! Totalitní extremistické ministerstvo vnitra natírá vlastní občany na hnědo, chce udusit svobodu slova a zničit svobodou politickou soutěž. Kritizujete vládu, kritizujete Sobotku, kritizujete Českou televizi? Pak jste extremisté. Suma sumárum: eurototalita jak vyšitá,“ napsal Petr Štěpánek z ODS.

Ke zprávě se podle všeho vyjádřil i psycholog Jiří Brančík, uznávaný expert ve svém oboru se zkušeností vojenského lékaře při misi v Bosně. „Další příznak zoufalosti a pádu režimu, stejně jako před pádem bolševika.“

Poznámka redakce: Mimochodem o domobraně jsme psali i na našem webu:

 

Tagy článku