Moskva obvinila Západ z vměšování do ruských prezidentských voleb

Moskva obvinila Západ z vměšování do ruských prezidentských voleb
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Vladimír Putin
16 / 02 / 2018, 06:30

Moskva - Moskva má konkrétní důkazy o "destruktivním vměšování" některých západních zemí před březnovými prezidentskými volbami v Rusku. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová dnes na tiskové konferenci uvedla, že Rusko tyto státy upozornilo, že podobné aktivity musejí skončit.

"Pokud se tak nestane, budeme muset přijmout tvrdá protiopatření," řekla mluvčí, aniž se zmínila o jejich povaze. Zacharovová ani neuvedla, které státy se vměšování dopouštějí.

Obviněním Západu ruská mluvčí reagovala na pokračující vyšetřování údajného ruského vlivu na prezidentské volby v USA v roce 2016. Zvláštní skupina vyšetřovatelů po stopách ruského vměšování pátrá už devět měsíců, zatím padla čtyři obvinění. Šetření vedou i tři kongresové výbory. Nezvratné důkazy o tom, že by volební štáb Donalda Trumpa tajně spolupracoval s Ruskem na ovlivnění volebního procesu, ale pátrání zatím nepřineslo.

Zacharovová dnes označila tvrzení o akcích ruských hackerů proti jiným státům a o ruském vlivu na americké volby za neopodstatněná. "Zato my máme informace o konkrétních faktech destruktivního vměšování řady západních států do našich vnitřních záležitostí v souvislosti s prezidentskou volební kampaní," řekla mluvčí.

Prezidentské volby se budou v Rusku konat za měsíc. Kandidátů je osm, ale za jasného vítěze je předem označován dosavadní ruský prezident Vladimir Putin.

Autor: ČTK

 Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace