Nizozemí zmařilo teroristický útok, policie zadržela muže s vlajkou Islámského státu, kalašnikovem a výbušninami

Nizozemí zmařilo teroristický útok, policie zadržela muže s vlajkou Islámského státu, kalašnikovem a výbušninami
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
09 / 12 / 2016, 17:30

Nizozemská policie zřejmě překazila teroristický útok muže napojeného na Islámský stát.

Policie zatkla v Rotterdamu muže, který měl u sebe kalašnikov a několik krabic výbušnin. Podle justičních orgánů byl třicetiletý podezřelý muž vzat do vazby.

Zatčení potenciálního teroristy potvrdil i známý nizozemský politik Geert Wilders na svém twitterovém účtu.

 

Policie již u muže provedla domovní prohlídku, kde našla kromě nabitého kalašnikova, čtyři krabice s výbušninami, mobilní telefony, peněžní hotovost a vlajku Islámského státu. Podezřelý muž, který zatím nebyl identifikován, zůstane nejméně následující dva týdny ve vazbě.

Zatčení muže přišlo jen o den později, kdy byli belgickou policií zatčeni podporovatelé Islámského státu, kteří rekrutovali další fanatické bojovníky do řad této teroristické organizace.

Současně Europol varoval před dalšími možnými útoky v Evropě v souvislosti s příchodem džihádistů z bojišť v Iráku a Sýrii. I podle zprávy EU se chystá do Evropy asi 2 000 bojovníků Islámského státu, aby zde prováděli teroristické útoky.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.