Nové tablety Panasonic Toughpad s certifikátem ATEX pro nebezpečná pracovní prostředí

Nové tablety Panasonic Toughpad s certifikátem ATEX pro nebezpečná pracovní prostředí
Autor fotografie: Panasonic|Popisek: Toughpad FZ-E1 ATEX
18 / 08 / 2015, 16:15

Revoluce v produktivitě v náročných oborech, jako je například ropný, plynový, důlní, chemický a farmaceutický průmysl

Společnost Panasonic dnes představila verze špičkových odolných 5palcových tabletů se systémy Windows a Android s certifikátem ATEX, které revolučním způsobem změní produktivitu v potenciálně nebezpečných oborech, jako je například ropný, plynový, důlní, chemický a farmaceutický průmysl. Přidání těchto dvou speciálních zařízení pro nebezpečná pracovní prostředí do portfolia produktů ukazuje, že trh s tablety je pro společnosti Panasonic jednou z priorit. V současné době jsou na trhu čtyři různé 5palcové tablety pro dva operační systémy.

Panasonic Toughpad

Tablety Panasonic Toughpad FZ-E1 ATEX a FZ-X1 ATEX v sobě spojují to nejlepší z ručních zařízení, chytrých telefonů a tabletů a získaly certifikát pro nadzemní používání (zóna 2, pracovní prostor) v potenciálně výbušných prostředích (acetaldehyd, benzín, etylén)*. Mezi bezpečnostní prvky, kterými jsou tablety s certifikátem ATEX vybaveny, patří dodávání spolu s koženým pouzdrem a antistatickou fólií na displeje zařízení. Integrovaná čtečka čárových kódů 1D/2D byla začleněna do designu a byl přidán výrazný žlutý rámeček, podle kterého zákazníci odliší modely s certifikátem ATEX od standardních 5palcových tabletů Panasonic Toughpad.

Panasonic Toughpad

Na místech v zóně 2, kde se stále používá neefektivní pero a papír, pak tablet Panasonic Toughpad ATEX slouží jako bezpečné a použitelné zařízení PDA, zařízení pro hlasové hovory i čtečka čárových kódů. To vše v jediném zařízení. Lze je používat k e-mailové a hlasové komunikaci při procházení závodem a k přesnému zadávání dat pracovníky, kteří vykazují výrobní nebo průmyslové procesy. Čtečku čárových kódů lze použít k registraci inventáře a produktů a funkce integrovaného fotoaparátu jsou vynikající pro rychlé pořízení snímků a videozáznamů, například při mimořádných událostech.

Tyto tablety Panasonic Toughpad s certifikátem ATEX umožňují pracovníkům v náročných prostředích, kteří se při výkonu práce často pohybují, využívat stejné technologie a dosáhnout stejného nárůstu produktivity jako jejich kolegové pracující v bezpečných prostředích,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer v divizi Panasonic Computer Product Solutions. „Navíc jsme zachovali funkčnost, použitelnost a odolnost, kterými jsou tablety Panasonic Toughpad proslulé, aby podniky mohly své zaměstnance, vybavit pouze jedním zařízením, které lze používat v nebezpečných prostředích i mimo ně.“

Tablety Toughpad FZ-E1 ATEX (se systémem Windows Embedded 8.1 Handheld s aktualizací 2) a FZ-X1 ATEX (se systémem Android™ 4.2.2) nabízí jediné odolné a jednoduché zařízení s dlouhou provozuschopností. Dostatečný výkon pro všechny mobilní průmyslové aplikace zajišťuje čtyřjádrový procesor Qualcomm® Snapdragon™, 2 GB paměti RAM a flash úložiště s kapacitou 32 GB.

Mezi početné profesionální funkce těchto tabletů patří odolný antireflexní kapacitní dotykový displej s HD rozlišením (1280 × 720), čitelný na přímém slunečním světle a podporující ovládání 10 prsty, který lze používat i v silných rukavicích. Displej je vybaven funkcí detekce deště, která umožňuje ovládání jediným dotykem i za intenzivního deště.

Hlasové a datové funkce

Tablety Toughpad FZ-E1 ATEX a Toughpad FZ-X1 ATEX jsou vybaveny rozhraním 4G LTE/3G pro hlasové a datové služby. Oba modely jsou standardně vybaveny integrovaným portem micro USB, bezdrátovým modulem Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, modulem NFC, samostatným GPS modulem a rozhraním Bluetooth® v4.0 (třída 1). Integrovaná funkce vysoce přesného GPS je ideální pro profesionály v terénu, kteří potřebují navigaci do vozidla a funkce přesné lokalizace. Přesnost činí 2–4 m.

Zařízení jsou vybavena také 8MPx zadním fotoaparátem s funkcí automatického ostření, LED diodou a 1,3MPx předním fotoaparátem pro pořizování přesných fotografií a videozáznamů.

Čistá reprodukce hlasu

Pro zajištění snadné hlasové komunikace na pozadí hluku závodu a výroby jsou zařízení vybavena třemi mikrofony, které zajišťují inteligentní potlačení šumu, a dvěma předními reproduktory s ohromující hlasitostí až 100 dB. Tyto vlastnosti zaručují srozumitelnou hlasovou komunikaci i na těch nejhlučnějších místech.

Špičková doba provozu na baterii až 14 hodin**

Důležitým požadavkem kladeným na profesionální mobilní řešení je dlouhá doba provozu na baterii – baterie musí vydržet celou směnu. Tablety Toughpad FZ-E1 ATEX a Toughpad FZ-X1 ATEX byly zkonstruovány se záměrem posílit produktivitu pracovníků, a proto jsou vybaveny baterií o kapacitě 6 200 mAh, která podle testů společnosti Panasonic poskytuje až 14 hodin nepřetržitého přístupu k datům. Funkce rychlého nabíjení umožňuje nabití na 50 % za přibližně 1 hodinu*** a plné nabití za přibližně 3 hodiny***. Funkce výměny baterie za provozu umožňuje rychlou výměnu vybité baterie za nabitou bez vypnutí zařízení. Díky tomu lze zařízení používat prakticky nepřetržitě. Doba pohotovostního režimu s jednou baterií činí přibližně 1 000 hodin a doba hovoru 23 hodin.

Tyto tablety Panasonic Toughpad ATEX jsou určeny k tomu, aby odolaly i těm nejnáročnějším pracovním prostředním. Proto splňují normu IP54 a je možné je používat při teplotách od -20 do +40 °C. Byly testovány také při pádu z výšky 1 metru. Zařízení jsou dodávána s komplexní 3letou zárukou na trhu a jejich uživatelé mají k dispozici také zkušenou technickou podporu. Tato nejnovější zařízení ATEX doplňují 10,1palcový odolný tablet Panasonic Toughpad FZ-G1 ATEX, který byl představen v loňském roce.

Panasonic Toughpad

Modely Panasonic Toughpad FZ-X1 ATEX (verze se systémem Android™) a Panasonic Toughpad FZ-E1 ATEX (verze se systémem Windows Embedded 8.1 Handheld) budou k dispozici na konci září 2015.

Další informace naleznete na webu www.toughbook.eu.

* Podpora ATEX Ex nA nC IIB T4 Gc. Zóna 2 ATEX vyžaduje použití koženého pouzdra, dobíjení baterie není možné, výměna baterie není možná a připojení nejsou k dispozici (USB kabel / kolébka / náhlavní souprava / konektor vstupu náhlavní soupravy).

** Podmínky měření doby provozu na baterii: připojení k bezdrátové místní síti aktivováno, trvalý přístup k serveru během procházení obsahu, posunutí stránky každou sekundu, změna stránky každých 30 sekund, komunikace každých 30 sekund.

*** Doby nabíjení baterie modelů FZ-E1 a FZ-X1 se liší. Přesné údaje naleznete v sekci technických údajů na webu produktu.

Galerie

Tagy článku