Panasonic slaví 20. výročí značky odolné mobilní výpočetní techniky Toughbook

Panasonic slaví 20. výročí značky odolné mobilní výpočetní techniky Toughbook
Popisek: Ilustrační foto
26 / 09 / 2016, 17:30

Panasonic Toughbook oslaví 26. září 2016 výročí 20 let od založení legendární značky mobilní výpočetní techniky a majitelé nejstarších funkčních notebooků Toughbook budou moci vyhrát životní zájezd do Japonska.

Panasonic Toughbook oslaví 26.září 2016 výročí 20 let od založení legendární značky mobilní výpočetní techniky a majitelé nejstarších funkčních notebooků Toughbook budou moci vyhrát životní zájezd do Japonska.

Linie předků Toughbooku sahá téměř 30 let nazpět do roku 1987, ve kterém společnost Panasonic začala získávat zkušenosti s výrobou přenosných počítačů a fungovat jako prvovýrobce.  Trh se ale začal poměrně záhy zajímat o profesionální odolnou výpočetní techniku s vyšší životností a nižšími náklady na vlastnictví. Když si tohle společnost Panasonic uvědomila, začala s přípravou vývojových plánů a nakonec postavila v japonském Kobe speciální továrnu na výrobu odolných notebooků.

O dvacet let později nejnovější analýza společnosti VDC Research ukazuje, že společnost Panasonic na evropských trzích s odolnými notebooky a tablety dominuje. V roce 2015 měla v případě odolných notebooků a konvertibilních zařízení celkem 66% podíl na trhu a v případě odolných tabletů 59% podíl. V roce 2015 se v Evropě rámci řady Panasonic Toughbook a Toughpad prodalo víc odolných notebooků a tabletů, než kolik prodala celá konkurence dohromady.

Řadě Panasonic Toughbook se podařilo dosáhnout několika prvenství, která sloužila a slouží jako standard pro odolnou mobilní výpočetní techniku 20.a 21.století. Je to dáno zřejmě kombinací více faktorů, mezi které patří naslouchání hlasu trhu a vášeň pro pečlivý výzkum, vývoj, montáž, testování a prodej vlastních produktů.

1994: CF-41

Světově první notebook s jednotkou CD-ROM

CF-41

Toto zařízení ze slitiny hořčíku s vestavěnou jednotkou CD-ROM položilo základy budoucí řady Toughbook.

1996: Toughbook CF-25

Zrození značky Toughbook

CF-25

Toto průkopnické zařízení bylo zkonstruováno tak, aby přežilo pád až ze 70 cm a bylo odolné vůči prachu a vlhkosti – a právě tyto prvky se staly základem budoucích modelů Toughbook.

1999: Toughbook CF-27

Světově první integrované funkce GSM a WAN a dotyková obrazovka

CF-27

První notebook na světě s integrovanými funkcemi GSM a WAN, které umožňovaly mobilním pracovníkům komunikovat navzájem, s kanceláří i vnějším světem. Šlo navíc o první Toughbook ve variantě s dotykovou obrazovkou a zároveň první model s pevným diskem obklopeným gelem a pěnovým blokem, které jej na jednu stranu zajišťovaly a na druhou stranu pohlcovaly účinků nárazů.

2001: Toughbook CF-07

Inovativní odolný minipočítač s mobilním bezdrátovým displejem

CF-07

Minipočítač Toughbook CF-07 vkročil díky revolučnímu bezdrátovému displeji na panenskou půdu. Samotný počítač mohl s odděleným displejem komunikovat až na 50 m, což do pracovního prostředí vneslo dosud nepoznanou úroveň flexibility a mobility.

2009: Toughbook CF-U1

Světově první ultramobilní počítač – stírání rozdílů mezi notebookem a handheldovými zařízeními

CF-U1

Model CF-U1 povýšil to nejlepší z odkazu odolných Toughbooků na mobilnější handheldovou úroveň. Obsahoval kompletní operační systém Windows a celou řadu integrovaných prvků, jako je například čtečka čárových kódů, čtečka otisků prstů, kamera a baterie vyměnitelná během provozu. A tohle všechno dalo mobilním pracovníkům ještě více svobody.

2012: Panasonic Toughpad

Představení odolných tabletů Toughpad

Produktová řada Panasonic Toughpad je cílena speciálně na profesionální použití. Tato řada tabletových počítačů se vyznačuje extrémní výdrží, odolností vůči pádu z výšky a odolností vůči prachu, polití vodou a vysokým teplotám.

2015: Toughbook CF-20

První odolný notebook na světě s oddělitelným displejem

CF-20

Spojení odolného tabletu a notebooku přináší mobilním pracovníkům bezkonkurenční svobodu při používání. Plně odolný notebook s oddělitelným tabletem lze používat v 6 různých režimech, které vyhoví všem profesionálním potřebám.

Řada řešení Panasonic Toughbook a Toughpad se i nadále rozvíjí v oblastech maloobchodních a platebních řešení, našich vlastních dokovacích řešení a proniká na trh odolných handheldových zařízení. Základy našeho úspěchu v minulých více než 20 letech ale při této evoluci neopustíme,“ uvedl generální ředitel evropské divize Panasonic Computer Product Solutions, pan Kevin Jones. „I nadále budeme naslouchat našim zákazníkům a vyvíjet řešení pro jejich mobilní pracovníky, která poslouží ke zvýšení produktivity a snížení nákladů. Spolu s partnery budeme pokračovat v inovacích funkcí a ergonomického designu, a přinášet tak profesionální řešení, která zákazníkům umožní překonávat ty nejnáročnější úkoly.“

Nick Parker, korporátní viceprezident pro divizi OEM ve společnosti Microsoft Corporation, okomentoval budoucí směřování společnosti Panasonic následovně: „Naše strategie a vize jsou v naprostém souladu s tím, co dělá Panasonic se svou produktovou řadou Toughbook. Jelikož v dnešním světě hrají prim mobilní a cloudové služby, je přirozenou snahou být v oblasti mobilních zařízení a službách produktivity nejlepší,“ řekl korporátní viceprezident pro divizi OEM ve společnosti Microsoft Corp. „Systém Windows 10 nám umožňuje posouvat hranice moderní výpočetní techniky a přinášet na trh nové strhující možnosti v oblasti softwaru a služeb. Průmysloví partneři, jako je Panasonic, ale také posouvají hranice díky svému fantastickému novému hardwaru, který tyto nové věci uvádí neuvěřitelným způsobem v život.“

„Po celých těch dvacet let vývoje Toughbooku využívali lidé ze společnosti Panasonic maximálního výpočetního potenciálu a spolehlivosti procesorů Intel a podařilo se jim vytvořit jeden z nejodolnějších počítačů na světě,“ dodal Navin Shenoy, korporátní viceprezident a generální manažer skupiny Client Computing Group ve společnosti Intel Corporation. „Jsme pyšní na to, že se technologie Intel mohla podílet na úspěchu Toughbooku a v nadcházejících letech se těšíme na další skvělou spolupráci se společností Panasonic.

Bližší informace o řešeních Panasonic Toughbook najdete na www.toughbook.eu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.