Policejní prezident Tuhý: Akci ,,Čína" jsme zvládli profesionálně

Policejní prezident Tuhý: Akci ,,Čína&quote; jsme zvládli profesionálně
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Čínská vlajka
24 / 04 / 2016, 17:30

Policejní prezident Tomáš Tuhý je přesvědčen, že návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zvládla policie dobře.

Policejní prezident Tomáš Tuhý v pořadu ,,Otázky Václava Moravce" prohlásil, že návštěvu čínského prezidenta zvládl policejní sbor profesionálně. Rovněž rázně odmítl, že by někdo z ,,Hradu" policii úkoloval. Návštěva čínského prezidenta způsobila velký rozruch na domácí politické scéně. Při celé akci bylo zatčeno celkem 23 osob - 19 Čechů a 4 cizinci.

Tuhý reagoval na adresu ministra kultury Daniela Hermana, který vyjádřil pochybnosti o nezávislosti policie, a předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska, jenž se nechal slyšet, že policii úkoloval hradní kancléř Vratislav Minář. Policejní prezident zopakoval, že celé akci velel tým, který rozhodoval na policejním prezidiu:

,,Já jsem se několikrát přesvědčil, že policisté během akce Čína jednali naprosto profesionálně."

A v obraně policie pokračoval dále:

,,Informace o tom, že policisté říkali demonstrantům, že zásah proti podporovatelům Tibetu nařídil Vratislav Mynář nemám. Je to nesmysl, nikdo z prezidentské kanceláře nemohl chování policistů nijak ovlivňovat."

Do svého nástupce se také pustil Martin Červíček, který v nadcházejících krajských volbách bude kandidovat na hejtmana Královehradeckého kraje za ODS. Bývalému policejnímu řediteli se především nelíbí, že do práce policie údajně ,,nekdo mluví více, než je zdrávo". Tuhý si však za prací policie během politicky vypjatéto týdne stojí a její počínání obhajuje.

K probíhajícímu kázeňskému řízení proti policistům, kteří nařídili zásah na FAMU, se ale v pořadu nevyjádřil.  Odkázal na výsledky interního šetření, které by mohly být známé do 14 dní.

Zdroj: lidovky.cz

Tagy článku