Policejní prezident Tuhý: Akci ,,Čína" jsme zvládli profesionálně

Policejní prezident Tuhý: Akci ,,Čína&quote; jsme zvládli profesionálně
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Čínská vlajka
24 / 04 / 2016, 17:30

Policejní prezident Tomáš Tuhý je přesvědčen, že návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zvládla policie dobře.

Policejní prezident Tomáš Tuhý v pořadu ,,Otázky Václava Moravce" prohlásil, že návštěvu čínského prezidenta zvládl policejní sbor profesionálně. Rovněž rázně odmítl, že by někdo z ,,Hradu" policii úkoloval. Návštěva čínského prezidenta způsobila velký rozruch na domácí politické scéně. Při celé akci bylo zatčeno celkem 23 osob - 19 Čechů a 4 cizinci.

Tuhý reagoval na adresu ministra kultury Daniela Hermana, který vyjádřil pochybnosti o nezávislosti policie, a předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska, jenž se nechal slyšet, že policii úkoloval hradní kancléř Vratislav Minář. Policejní prezident zopakoval, že celé akci velel tým, který rozhodoval na policejním prezidiu:

,,Já jsem se několikrát přesvědčil, že policisté během akce Čína jednali naprosto profesionálně."

A v obraně policie pokračoval dále:

,,Informace o tom, že policisté říkali demonstrantům, že zásah proti podporovatelům Tibetu nařídil Vratislav Mynář nemám. Je to nesmysl, nikdo z prezidentské kanceláře nemohl chování policistů nijak ovlivňovat."

Do svého nástupce se také pustil Martin Červíček, který v nadcházejících krajských volbách bude kandidovat na hejtmana Královehradeckého kraje za ODS. Bývalému policejnímu řediteli se především nelíbí, že do práce policie údajně ,,nekdo mluví více, než je zdrávo". Tuhý si však za prací policie během politicky vypjatéto týdne stojí a její počínání obhajuje.

K probíhajícímu kázeňskému řízení proti policistům, kteří nařídili zásah na FAMU, se ale v pořadu nevyjádřil.  Odkázal na výsledky interního šetření, které by mohly být známé do 14 dní.

Zdroj: lidovky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.