Politický svět podle Pirátů: ,,Lehký" amatérismus a přešlapovací taktika

Politický svět podle Pirátů: ,,Lehký&quote; amatérismus a přešlapovací taktika
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Piráti
26 / 12 / 2017, 09:00

Dopluli úspěšně do Poslanecké sněmovny, kdy zaznamenali vynikající volební výsledek. Od té doby Piráti však vlastně nic konstruktivního nepředvedli.

Pokud tedy nepočítáme iniciování komise ke kauze OKD. To byl jistě chytrý tah, který má však na druhou stranu potenciál v současné situace ČSSD politicky ,,dorazit".

psali jsme: Okamura si našel nového nepřítele - ,,lživá a podvodná" média

Po volbách se ovšem po Pirátech očekávaly spíše konstruktivní nápady či návrhy, jichž zatím nejsou schopni. Lehký politický amatérismus a nezkušenost se zkrátka někde projevit musely. Problém Pirátů po parlamentních volbách je jakási vyčkávací či přešlapávací taktika kombinovaná s mírným chaosem, který žehlí předseda Ivan Bartoš, který byl hlavním trumfem Pirátů před volbami pro jeho rétorické schopnosti. Bartoš je totiž velmi obratný ,,spíkr", který dokáže umně zamaskovat prozatimní neschopnost Pirátů něco konstruktivního navrhnout. 

psali jsme: Boj o Hrad: Kdo zastaví Miloše Zemana?

Trvalou aktivitou Pirátů je zatím svolávání kulatých stolů prakticky ke všemu. Ke svým kontroverzním záležitostem, jako je pohrávání si s radikální marxistickou levicí, se už ale jaksi nehlásí, a místo toho považují tyto zmínky politických soupěřů jako útok na ,,čerstvou a nezkaženou" krev v Poslanecké sněmovně.

Zmíněné postoje Pirátů však nelze praktikovat donekonečna. Přijde čas, kdy dojde na ryze odborné legislativní debaty, a tam vyčkávací a ,,vymlouvací" taktika nemůže uspět.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku