Poněkud jiný test odolného telefonu Evolveo X3

Poněkud jiný test odolného telefonu Evolveo X3
15 / 01 / 2017, 09:30

Dá se ještě v dnešní uspěchané době používat mobilní telefon bez velkého dotykového displeje a hlavně bez operačního systému Android nebo iOS? Pokud chcete vyrazit na vodu, do hor, tedy všude tam, kde hrozí poškození drahého telefonu a jeho rychlé vybití je „hloupý“ obrněnec správná volba.

Jinou věcí je ale totální ztráta přehledu, co se děje ve světě a co dělají vaši známí a kamarádi na FB. Na výpravu k Zelenému plesu v Tatrách jsem se to rozhodl vyzkoušet a vzal jsem si sebou Evolveo X3. S těžkým srdcem jsem vypnul iPhone a SIM kartu přendal do X3. Od tohoto okamžiku jsem se stal digitálně slepým a značně nervózním. Co když mi přijde důležitý e-mail? Co když přijdu o nějakou informaci?

V prvních hodinách jsem čistě ze zvyku bral telefon do ruky a neustále ho kontroloval, i když vlastně nebylo co kontrolovat. Na malém barevném displeji svítil jen operátor, čas a obrázek na pozadí telefonu. Jinak nic. Druhý den se už telefon přestěhoval do kapsy softshieldové bundy a vyndával jsem ho jen v okamžicích přijetí nebo odesílání SMS. Že nemám internet, mi přestávalo pomalu vadit a s pobavením jsem se díval na kamarády, jak hledají nejbližší volné zásuvky, případně sledují ubývající kapacitu svých powerbank. Během druhého dne v Tatrách jsem měl ještě stále plnou baterku. Během výstupu jsem občas použil zabudovanou LED svítilnu, která má kupodivu docela slušný dosvit a moc nezaostávala za klasickou svítilnou, kterou jsem měl sebou.

Den třetí znamenal, že jsem už byl zcela osvobozen od FB, svých mailů, zpráv na internetu a vzpomínal, jak úžasné byly vlastně dovolené s klasickými telefony. Maily člověk vyřizoval, jen když byl u počítače a svět se také nezbořil. Z baterky ubyl první dílek, ale i z toho důvodu, že telefon má integrovanou čtečku ebooků a mimo čtení jsem také „krmil“ z USB portu telefonu chytrý telefon své ženy. Na horské chatě začíná boj o obsazení těch několika málo zásuvek, já se ho vzhledem ke kapacitě 2 800 mAh neúčastním.

Co mi vlastně poněkud chybí je fotoaparát, protože ten, kterým je X3 vybaven prostě na fotografování není, má sice 2 megapixely, ale fotky jsou bídné. Čas po dlouhé době vytáhnout zrcadlovku? Asi ano, třeba zase začnu dělat hezké fotografie.

Den čtvrtý – baterie má stále ještě dvě čárky, a kdyby mě náhodou napadl tatranský medvěd, telefon by asi šel použít i jako pěstní klín.

A závěr? I s klasickým „hloupým“ telefonem se dá v dnešní době nějakou dobu fungovat, a svět se za těch pár dní rozhodně nezbořil. Zkuste to zase někdy…

Hodnocení
+ Odolný telefon s tlačítky za velmi rozumnou cenu
+ Dualsim
+ Bytelná konstrukce, svítilna a powerbanka
+ WiFi Hotspot
- Neexistuje aplikace, kterou do telefonu dostat kontakty z Outlooku nebo Gmailu
- Webový prohlížeč je zcela nepoužitelný
- Ke čtečce ebooků nebyl návod a bylo nutné experimentovat s kódováním textového souboru

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace