Poslanci Jaroslav Foldyna a Václav Klaus ml. dnes odmítli regulaci zbraní z ,,dílny" Bruselu

Poslanci Jaroslav Foldyna a Václav Klaus ml. dnes odmítli regulaci zbraní z ,,dílny&quote; Bruselu
20 / 06 / 2018, 13:00

Jaroslav Foldyna (ČSSD) a Václav Klaus ml. (ODS) na dnešní tiskové konferenci odmítli regulaci zbraní z ,,dílny" Bruselu. Podepsali petici lidskoprávního bezpečnostního spolku LIGA LIBE, která nesouhlasí s kontroverzní směrnicí Evropské komise požadující regulaci zbraní.

Na tiskové konferenci vystoupil také Pavel Černý, který je iniciátorem petice ,,Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní". Ohlásil vznik nového spolku LIGA LIBE, který bude usilovat o zachování práv zhruba 300 tisíců držitelů legálních zbraní.

Poslanec Foldyna na tiskovém brífinku řekl, že se rozhodl podepsat petici proto, že jednak stávající legislativa upravující držení zbraní je dostatečná a držitelé legálních zbraní páchají minimální trestnou činnost, natožpak teroristický čin.

psali jsme: Statisíce držitelů zbraní bude hájit nový lidskoprávní bezpečnostní spolek LIGA LIBE

Poslanec Klaus ml. prohlásil, že není možné bojovat proti terorismu beze zbraně. Srovnal také demokratické a totalitní země, kdy v demokratických a svobodných státech mohou mít občaně zbraně běžně na rozdíl od totalitních či fašistických, kde je právo držet a používat zbraň vyhrazeno pouze úzké vládnoucí elitě. Klaus ml. řekl, že navíc nepatří k lidem, kteří slepě přejímají směrnice či nařízení jdoucí z Bruselu.

Kontroverzní směrnici o regulaci zbraní hodnotí řada expertů jako nedomyšlenou, protože podle nich jde proti základním právům člověka, jako je nošení zbraně. Směrnice byla schválena minulý rok a čeští europoslanci proti ní protestovali. Na jejich pozměňovací návrhy, které by ,,změkčovali" znění směrnice, však nakonec nedošlo.

Proti evropské směrnici o regulaci zbraní se postavil i prezident Miloš Zeman.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Tagy článku