Francie kvóty potřebuje: hřímal na mítinku prezidentský kandidát Fillon

Francie kvóty potřebuje: hřímal na mítinku prezidentský kandidát Fillon
Autor: Flickr.com|Popisek: Francois Fillon
14 / 01 / 2017, 16:00

Jeden z horkých kandidátů na vítězství ve francouzských prezidentských volbách Francois Fillon na mítinku svých příznivců ve středu prohlásil, že Francie potřebuje imigrační kvóty.

Pro Fillona jsou klíčovými tématy voleb bezpečnost země a právě imigrace. ,,Francie je štědrá, ale není to území bez limitů. Je to jeden národ, který má právo si vybrat, kdo se k němu připojí a také právo si zajistit, aby cizinci přijali jeho pravidla a zvyky," prohlásil před dvěma tisícovkami svých příznivců Fillon.

Bývalý premiér řekl, že chce, aby parlament schválil roční kvóty, které by omezily příliv migrantů do Francie podle ekonomických potřeb Francie a jejích kapacit. ,,Máme šest milionů nezaměstnaných a skoro milion chudých lidí. Imigrace musí být přísně kontrolována a omezena na striktní minimum," dodal Fillon.

Čtěte také: Benjamin Kuras: Nebezpečnost iluze bezpečnosti

Podle něho by měl nárok na sociální výhody pouze ten migrant, který by ve Francii legálně žil alespoň dva roky. Apeloval také na EU, aby razantně zpřísnila azylovou a migrační politiku směrem k uprchlíkům, aby se minimalizovalo riziko útoků islamistických militantů.

Prezidentské volby se budou konat již v květnu a Fillon je považován za jednoho z favoritů.

 

související:

Francouzský premiér Valls končí, chce kandidovat na prezidenta

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace