Prezidentský kandidát Macron o Le Penové: Jste stranou nenávisti!

Prezidentský kandidát Macron o Le Penové: Jste stranou nenávisti!
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Emmanuel Macron
12 / 04 / 2017, 07:30

Prezidentský kandidát Emmanuel Macron se ostře vymezil proti Marine Le Penové.

Centristický kandidát na příštího francouzského prezidenta Emmanuel Macron prohlásil o Národní frontě Marine Le Penové, že je to ,,strana nenávisti". Emmanuel Macron, který má s Marine Le Penovou největší šanci stát se novým francouzským prezidentem, se ostře vymezil protistraně, kterou politička zastupuje.

Podle Macrona je Národní fronta ,,stranou nenávisti". Řekl to ve svém projevu na předvolebním mítinku v Marseilles. ,,Národní fronta je náš hlavní soupeř, kterou nechceme vypískat, ale bojovat s ní. Jsem vzdálen kampani, kterou dělá strana nenávisti a pohrdání a jež nás tolik zahanbuje," prohlásil na předvolebním shromáždění Macron.

Zároveň si na Le Penovou natolik věří, že ji chce porazit hned v prvním kole, i kyž tomu zatím průzkumy úplně nenasvědčují. ,,Budeme v prvním kole první a Le Penovou společně porazíme," vyjádřil naději Macron. Ten se dlouhodobě kriticky vymezuje proti konceptu nacionalismu, který chce Národní fronta prosadit. Zároveň mu vadí ,,falešná" představa patriotismu Marine Le Penové.  

Macron byl ministrem hospodářství ve vládě Manuela Vallse. V srpnu minulého roku pro vzájemné neshody odstoupil a posléze vyhlásil svou kandidaturu na prezidenta. První kolo prezidentské volby se uskuteční již 23. dubna a šance Macrona i Le Penové jsou vyrovnané.

 

psali jsme:

Macron by Le Penovou porazil i v prvním kole, ukázal průzkum

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku