Sexbomba Mira Sorvinová a její šok: Vlivný producent mi tlustými prsty masíroval ramena a když se unavil, motal se kolem. Pak jsem nečekaně zchudla

Sexbomba Mira Sorvinová a její šok: Vlivný producent mi tlustými prsty masíroval ramena a když se unavil, motal se kolem. Pak jsem nečekaně zchudla
Popisek: Mira Sorvinová
21 / 07 / 2018, 18:00

Herečka a politická aktivistka Mira Sorvinová (51) přichází v rámci kampaně MeToo s historkou, která se odehrála v jednom hotelovém pokoji s výhledem na moře v roce 1995. V hlavní roli: Tlusté prsty mocného producenta. Vedlejší role: Jiná Mira, strach a panika.

„Producent Harvey Weinstein mě sexuálně napadl, když se má kariéra slibně rozjížděla. V hotelovém pokoji, který obýval, mi masíroval ramena. Bylo mi to velmi nepříjemné. Pak se pokoušel být více osobní. Zatímco jsem se pokoušela uniknout, motel se kolem,“ svěřila se Mira časopisu New Yorker, který se pokouší čelit dramatickému poklesu tištěného nákladu zveřejňováním historek podobného typu.

Jak se herečka dostala k producentovi na pokoj, se dosud nepodařilo objasnit. Podle svědků s ním dlouhou do noci seděla v hotelovém baru a hovořila na téma Oscar.

psali jsme: David Copperfield: Král úniků čelí nové výzvě. Bývalá mladá modelka ho ovlivnila, že ji omámil a zneužil

„Nic tak čtenáře nepotěší jako historky o sexu s výzvou k morálnímu odsouzení,“ míní mediální expert Ondřej Höppner. „Na tomto základě je postavena iniciativa MeToo. Mohla by se zdát pouhou taškařicí, kabaretním číslem s hadí ženou a trpaslíkem, kdyby zde nedocházelo k masivnímu zostuzení mužů - a přesunu kapitálu na konta potrefených žen. Cílem je totální změna paradigmatu,“ dodává Höppner.

Herečka Mira Sorvinová, jejíž poslední velkou rolí je mocná Afrodité ve filmu Mocná Afrodité (1995), již vymáčkla z producenta Weinsteina milion dolarů – a možná i víc. Masáž ramen před více než 20 lety tak byla zjevně větším zásahem do její psychiky, než se původně zdálo.

psali jsme: Režisér Oliver Stone: Obvinila ho sexbomba z Playboye, že jí před 26 lety sáhl na večírku na prso. On to popírá

„Když jsem toho predátora odmítla, zničil mi ze msty kariéru,“ říká zoufalá Mira Sorvinová, jejíž nejslavnější film Mocná Afrodité režíroval Woody Allen. Ten byl sám také obviněn ze sexuálního obtěžování, a to dokonce dívkou, kterou adoptoval. Policie případ uzavřela jako pomluvu.

Mira se svěřila, že po jejím odmítnutí nezávazného sexu referoval Weinstein přilehlým režisérům, že je „problémová hysterka s psychopatickými sklony“. Její slova o pomstě potvrdila sexy herečka Ashley Juddová (51) a také novozélandský režisér Peter Jackson (56, Pán prstenů), který oběma herečkám slíbil roli a nakonec žádnou nedal.

Aktivistka Mira Sorvinová prý byla jako dítě velice inteligentní, horlivá čtenářka, která se ráda hlásí. Harvard dokončila s vyznamenáním v oboru východní čínština. Režisér Woody Allen jí dal obrovskou příležitost, když ji obsadil do svého nového snímku Mocná Afrodité (1995. Po jeho boku si zahrála hodnou pornoherečku. Za to obdržela Oskara za herečku ve vedlejší roli.

psali jsme: Sexbomba Katie May: Při pózování se jí zablokoval krk. Po zásahu maséra dostala infarkt

O příběhu Miry Sorvinové informoval například deník MF Dnes v článku s titulkem „Mira Sorvino: V šestnácti mě režisér dusil kondomem“.

Mira Sorvino si v roce 2004 vzala málo známého herce Christophera Backuse, téhož roku se jim narodila dcera. Dnes mají celkem čtyři děti. Miru baví politický aktivismus a angažuje se v kontroverzní organizaci Amnesty Inernational.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace