SpaceX plánuje misi na Mars v roce 2018

SpaceX plánuje misi na Mars v roce 2018
Popisek: Dragon na Marsu
28 / 04 / 2016, 12:00

SpaceX vedená Elonem Muskem plánuje podle informace, kterou zveřejnila na sociální síti Twitter dostat bezpilotní vesmírnou loď na Mars do roku 2018.

To je tedy nejnovější aktualizace plánů společnosti SpaceX poté co Elon Musk v lednu řekl, že chce vyslat první lidi na Mars někdy okolo roku 2025.

Zveřejnění tweetu znamená, že SpaceX plánuje splnění první části mise zveřejněné loni, tedy poslat pozměněnou verzi své kosmické lodi Dragon na misi Red Dragon - zmapovat terén na Marsu a potenciálně sbírat vzorky půdy.

Musk na Twitteru ve středu vysvětlit, že Red Dragon bude plavidlo použít pro inaugurační "zkušební let." Ale všechny cesty na Mars pomocí kosmické lodi Dragon 2, navržené tak, aby byla schopna nést astronauty, nebudou mít posádku na palubě.

"Dragon 2 je navržen tak, aby byl schopen přistát kdekoliv ve Sluneční soustavě," napsal Musk. "Ale nedoporučoval bych dopravu astronautů mimo region Země-Měsíc," napsal v samostatném tweetu s tím, že by to byla stísněná jízda pro každého na palubě, protože uvnitř je Dragon 2 veliký asi jako SUV.

NASA poskytne SpaceX své zkušenosti, ale ne financování programu.

Konečným cílem je založení lidské kolonie na Marsu.

"Je to jediná planeta, kde skutečně máme šanci na založení soběstačného město," řekl Elon Musk v lednu, když oznámil, že si klade za cíl vyslat první lidi na Mars během deseti let.

Jsou to skutečně velké ambice na soukromou společnost, když zatím i na nejbližší vesmírné těleso, tedy Měsíc byly schopné dosáhnout zatím pouze USA, Čína a bývalý Sovětský svaz.

SpaceX plánuje na příští rok první komerční lunární misi, stejně jako konkurence SpaceIL.

Zdroj: CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace