VIDEO: Drsná mariňačka dala vale Afghánistánu. Teď pomáhá chytat pytláky v Africe

VIDEO: Drsná mariňačka dala vale Afghánistánu. Teď pomáhá chytat pytláky v Africe
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Kinessa Johnsonová
29 / 10 / 2017, 14:00

Kinessa Johnsonová, bývalá vojačka US Army, nyní chrání divokou zvěř ve východní Africe před pytláky.

Kinessa Johnsonová, která působila jako zbraňový instruktor a mechanik v Afghánistánu, nyní ,,přesedlala" na ochranu zvířat. Svůj nový dočasný ,,domov" našla ve východní Africe, obklopené zvířaty, na které číhají místní pytláci či lovci trofejí.

psali jsme: Kurz přežití trochu jinak aneb staň se ochráncem smečky!

Bývalá zbraňová instruktorka, která působila v Afghánistánu též jako mechanik, se rozhodla před několika lety opustit US Army a nabídnout své služby rangerům, kteří chrání národní parky ve východní Africe. Rangerům pomáhá jako poradkyně a zároveň bojuje proti pytlákům a lovcům zdejší divoké zvěře.

psali jsme: Video: Bývalý zelený baret poráží příslušníka peruánských speciálnich sil jedním prstem

Johnsonová se soustředí především na výcvik a trénink ochránců zvířat-rangerů, aby byli efektivnější v případném boji ,,tváří v tvář" pytlákům, jejichž agresivita roste.

K rozhodnutí dospěla drsná mariňačka s krásnou tváří na konci roku 2014 a posléze se připojiila k organizaci VETPAW (Veterans Empowered to Protect African Wildlife), která má za úkol chránit africkou divokou zvěř před pytláky a lovci, jež zdejší zvířata svými nájezdy ohrožují.

psali jsme: Dnes nemalujeme trofeje na zeď jeskyně, ale dáváme je na Facebook, říká ,,lovkyně z Litoměřic"

VETPAW se rozhodla před časem inspirovat schopnostmi a ,,praktikami" bývalých veteránů americké armády, jež jim mohou v praxi pomoci proti lovcům zvířat.

Americká veteránka připomíná, že jsou to právě zvířata v Africe, která mohou činností pytláků či lovců zvířat vyhynout. Proto se dala do služeb VETPAW, kde může uplatnit svůj bojový výcvik z Afghánistánu a dát jej k dispozici rangerům, místním ochráncům zvířat.

 

Zdroj: armedforcesweekly.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace