VIDEO: Nacistická kavárna kvůli protestům končí. Turisté si ji ale oblíbili

VIDEO: Nacistická kavárna kvůli protestům končí. Turisté si ji ale oblíbili
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Adolf Hitler a Benito Mussolini
25 / 01 / 2017, 21:30

Kontroverzní kavárna vyvedená v nacistickém stylu byla v Indonésii kvůli dlouholetým protestům uzavřena.

Když byla ,,SoldatenKaffe" před několika lety otevřena v indonéském městě Bandung, vzbudila velký rozruch zejména mezi židovskými organizacemi. Ty hlasitě protestovaly proti nacistickým motivům, které byly v kavárně všudypřítomné. Kavárnu ,,lemovaly" obrazy předních nacistů, hákové kříže, říšské orlice a další nacistické symboly.

Mezi turisty však byla vyhledávanou atrakcí. Majitel musel kavárnu  dočasně uzavřít v roce 2013, protože téměř denně dostával dopisy s výhrůžkami smrti. Přesto byla kavárna znovu otevřena a majitel slíbil odstranit všechny nacistické symboly, což se však nakonec nestalo.

Až nyní má dojít k definitivnímu uzavření ,,nacistické" kavárny. Na jejím místě má vzniknout karaoke bar.

 

psali jsme:

Historie: Shodili první atomovou bombu Němci?

Před 75 lety se konala konference, která rozhodla o konečném řešení Židů. Dohodu nacisté stvrdili koňakem

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.