VIDEO: Nejméně 11 mrtvých po zběsilé střelbě ve škole v Kazani. Většina obětí jsou děti

VIDEO: Nejméně 11 mrtvých po zběsilé střelbě ve škole v Kazani. Většina obětí jsou děti
Autor: Pixabay|Popisek: střelba
11 / 05 / 2021, 11:00

Dva ozbrojenci spustili palbu ve škole v ruské Kazani, po níž zemřela většina dětí.

Nejméně 11 mrtvých zůstalo po akci dvou ozbrojených útočníků. Takový je výsledek zběsilé akce, kterou rozpoutali  dva muži  v jedné ze škol v ruské Kazani.

Mezi mrtvými je většina dětí a také členové pedagogického sboru. Oběťmi střelby se stalo sedm dětí, dvě se měly pokusit zachránit skokem z okna, který však nepřežily. 12 dalších dětí a čtyři dospělí museli být předáni do lékařské péče.

Jeden střelec padl podle dostupných informací do rukou policie, druhý byl zneškodněn zásahovou jednotkou. Samotnému útoku měl předcházet výbuch. Podle některých zdrojů však byl na místě pouze jeden muž.

Motiv útoku zatím není známý, nicméně jeden z ozbrojenců byl absolventem kazaňské školy. Jedná se o 19letého Ilnaze Guljavijeva. Jestli šlo o pomstu, ukáže teprve vyšetřování. Po krvavém útoku byl úřady omezen vstup do škol v celém městě a jsou zpřísňována bezpečnostní opatření.


Zdroj: TASS, BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace