Americká armáda kompletně vymění Beretty za nové pistole Sig Sauer

Americká armáda kompletně vymění Beretty za nové pistole Sig Sauer
Autor fotografie: Screenshot youtube|Popisek: Pistole SigSauer XM17
14 / 02 / 2018, 14:45

Americká armáda oznámila, že vojáci dostanou do výzbroje nové pistole. Ty budou moci využít v akcích po celém světě. Tyto pistole s novým designem mají velký potenciál pro bezprostřední boj.

Pistole typu Sig Sauer 9mm XM17 a XM18 Compact má postupně nahrazovat třicet používané pistole Beretta M9. Ta je řadu let využívána US Army a začala se stávat zastaralou. Po letech vývoje nové pistole, která by odpovídala aktuálním požadavkům americké armády, vyvíjela tyto dva modely. V nadcházejících 10 letech hodlá armáda u všech armádních jednotek nahradit Berettu. Ta se dostala do výzbroje v průběhu studené války, konkrétně v roce 1986.


Fanoušci nové pistole uvádějí, že je daleko přesnější i ve ztížených podmínkách použití. Rovněž je u ní uváděno i snadné použití a to, že je pohodlnější a efektivnější při střelbě.


Psali jsme: Ministerstvo obrany nemá problém s nedostatečně vybavenými toyotami pro speciální síly


Společnost Sig Sauer vyrobila pro vojenské účely modely XM17 a XM18 Compact, což jsou variantní modely pistole P320. Ta byla uvedena do oběhu v roce 2014 a byla vyrobena pro služební účely. Má řadu výhod, mezi něž patří i to, že může být rozebrána bez manipulace se spouští a bez nástrojů. Tato pistole byla vyvinuta tak, aby byla vhodná pro řadu lidí s odlišnými požadavky na uchopení zbraně.


Ovšem vraťme se k nově vyvinuté variantě pistole Sig Sauer. Již koncem roku se oba modely dostaly do výzbroje legendární 101. Výsadkové jednotky. Ta je již využívá při výcviku a není vyloučeno, že bude brzy použita přímo v akci. Armáda plánuje, že v příštích deseti letech nakoupí více než 195 000 kusů těchto pistolí a bude distribuována všech jednotkám. Použití pro civilní střelce se však nyní neplánuje.


Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.