Rheinmetall bude i v příštím desetiletí hlavním dodavatelem munice pro ozbrojené síly Nizozemska

Rheinmetall bude i v příštím desetiletí hlavním dodavatelem munice pro ozbrojené síly Nizozemska
20 / 06 / 2019, 17:00

Dohoda o partnerství s orgánem pro zadávání zakázek DMO byla prodloužena do roku 2030.

Rheinmetall a nizozemský orgán pro zadávání zakázek Defence Materiel Organisation (DMO) obnovily svou dohodu o partnerství pro dodávky munice do konce roku 2030. Pro Rheinmetall tato smlouva znamená objem dodávek v celkové výši několika stovek milionů eur v příštích deseti letech.

Dohoda o partnerství, podepsaná 3. června 2019 v Utrechtu v Nizozemsku, je příkladem vynikajících pracovních vztahů mezi DMO a společností Rheinmetall coby strategickým dodavatelem zbraní a střeliva.

Úkolem DMO je zajistit, aby nizozemská armáda měla stabilní dodávky ​​bezpečného a ​​nejvyspělejšího střeliva – a to jak nyní, tak i v budoucnu. Vzhledem k tomu, že Rheinmetall je strategickým dodavatelem střeliva pro hlavní zbraňové systémy, které využívá nizozemská armáda, např. bojového vozidla pěchoty CV9035 a samohybné houfnice PzH2000, prospívá dlouholetý vztah mezi DMO a německým dodavatelem oběma stranám. To se odráží v neustále rostoucím objemu služeb, o jejichž dodávky DMO v zastoupení Koninklijke Landmacht společnost Rheinmetall požádala. Dohoda o partnerství navíc obsahuje dodatečnou pobídku pro další spolupráci nad rámec této smlouvy.

Podle této dohody o partnerství poskytne Nizozemsko společnosti Rheinmetall podrobný přehled o svých předpokládaných požadavcích na střelivo. Tyto informace pomohou společnosti optimalizovat plánování výroby a zvýšit její ekonomickou efektivitu. Rheinmetall bude zase aktivně informovat DMO o připravovaných výrobních inovacích, což povede k úspoře nákladů a zároveň usnadní proces plánování nizozemského rozpočtu. Dohoda o partnerství dále podporuje inovace v oblasti zlepšování munice a logistiky orientované na výkon, což se týká např. recyklace nebo úprav stávajícího střeliva, jeho součástek a balení.

Dohoda o partnerství rovněž deklaruje snahu o rozšíření stávajících rámcových smluv o dodávce střeliva ráže 155 mm, střeliva středního kalibru 35 mm a nábojů 40 mm ROSY pro DMO na deset nebo více let.

„Jsme hrdí na naše silné partnerství s DMO, které je postaveno na vzájemné důvěře a silném závazku k inovacím,“ uvedl Werner Krämer, generální ředitel společnosti Rheinmetall Waffe Munition GmbH. „Po deseti letech úspěšné spolupráce se nyní těšíme na další desetiletí dodávek špičkových technologií a vynikajících služeb pro Koninklijk Landmacht.“

 

Tagy článku