Ruskému letectvu byly dodány dva nejnovější stíhače MiG-35, další čtyři dostane před koncem roku

Ruskému letectvu byly dodány dva nejnovější stíhače MiG-35, další čtyři dostane před koncem roku
Autor: Anna Zvereva (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Mig-35
19 / 06 / 2019, 09:00

Dva nejnovější stroje MiG-35 posílily ruské Vzdušně-kosmické síly.

Ruské vzdušně-kosmické síly dostaly dva nejnovější stíhací letouny generace 4++ Mig-35, uvedla agentura TASS. ,,První dva stroje MiG-35 byly přesunuty našemu letectvu na testy," prohlásil pro agenturu RIA Novosti Ilja Tarasenko, generální ředitel společnosti MiG. Dodal, že společnost MiG udělala výrazný pokrok za poslední tři roky v programu MiG-35. Podle Tarasenka ruské Vzdušně-kosmické síly dostanou další 4 stíhače před koncem roku. 

První kontrakt na dodávku 6 stíhačů MiG-35 do roku 2023 byl podepsán 22. srpna 2018 na tradičním vojensko-technickém fóru Army 2018 v Kubince u Moskvy.

Rusové představili MiG-35 na letecké show v Žukovském u Moskvy předminulý rok. MiG-35, který je zmodernizovaným typem stroje MiG-29, představuje čtvrtou generaci stíhacích letadel, jež ale bude podle svých tvůrců konkurenceschopná strojům z páté generace. Stroj je určen k vybojování vzdušné nadvlády, ničení pozemních a hladinových cílů za linií protivzdušné obrany protivníka.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace