US Navy nasadila proti Číně novou pobřežní bojovou loď s bezpilotním vrtulníkem MQ-8C Fire Scout

US Navy nasadila proti Číně novou pobřežní bojovou loď s bezpilotním vrtulníkem MQ-8C Fire Scout
10 / 09 / 2019, 07:30

Americké námořnictvo zintenzivňuje svou bojovou přítomnost v ,,horké" indo-pacifické oblasti a nasadila zde svou novou pobřežní bojovou loď Gabrielle Giffords (LCS-10).

US Navy nasadila do indo-pacifické oblasti novou pobřežní bojovou loď (LCS) Gabrielle Giffords z třídy Independence pojmenované podle americké političky, která byla vážně postřelena v roce 2011. Plavidlo má být dalším z prostředků k odstrašení Číny, která v této ,,horké" oblasti rovněž operuje.

Gabrielle Giffords byla spuštěna na vodu v roce 2015. Loď je 127, 4 m dlouhá, výtlak činí 3 104 t (plný). Plavidlo může vyvinout rychlost až 87 km/h, jeho dosah je 8 000 km. Zbraňové vybavení tvoří dělo dělo BAE Systems Mk 110 57 mm, 4 x kulomety .50-cal (2 umístěné na přídi, 2 na zádi) a RIM-116 Rolling Airframe rakety země-vzduch

                                    

LCS může nést 2 vrtulníky Sikorsky SH-60 Seahawk a nový bezpilotní dron MQ-8C Fire Scout. US Navy vyhlásila 28. června jeho počáteční operační MQ-8C Fire Scout a právě tyto bezpilotní prostředky mají podle plánu US Navy přepravovat pobřežní bojové lodě.

 

Zdroj: defensenews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace