VIDEO: Francouzská ponorka Suffren začala s námořními testy, do služby má vstoupit ještě tento rok

VIDEO: Francouzská ponorka Suffren začala s námořními testy, do služby má vstoupit ještě tento rok
Autor: Naval Group|Popisek: ponorka Suffren
17 / 05 / 2020, 12:00

Francouzská jaderná ponorka Suffren se vydala na moře, aby absolvovala sérii nezbytných testů.

Jedna z nejmodernějších francouzských jaderných ponorek Suffren začala s fází námořních testů. Ty se opozdily kvůli epidemii koronaviru a začaly statickým ponorem, než se plavidlo vydalo na další zkoušky do Atlantiku. Testy pak budou pokračovat ve Středozemním moři zkouškou zbraňových systémů. Plán počítá s tím, že Suffren by měla vstoupit do služby ještě tento rok.

Moderní třída ponorek Barracuda má nahradit starší třídu Rubis z 80. a začátku 90. let. Ve službě mají nahradit stejný počet ponorek třídy Rubis z 80. a počátku 90. let. Francouzi investovali do vývoje 6 jednotek nemalé finanční prostředky - 8 miliard eur.

                                 

Vývoj třídy Barracuda poněkud opožděnou reakcí Francie na moderní jaderné ponorky třídy Virginia (USA) a Astute (Velká Británie). Proto se snaží Francie pokud možno oba státy v tomto směru dohnat. Francouzskému námořnictvu má být Suffren dodána příští rok, kdy plavidlo začne s testy.

Výtlak plavidel třídy Barracuda činí 4 765 t na hladině, 5 300 t pod ní. Délka ponorky je 99,4 m, šířka 8,8 m. Ponorky budou moci vyvinout rychlost 14 uzlů na hladině a 25 uzlů pod ní. Součástí pohonu v této třídě již nebude lodní šroub, ale vodní trysky, a jádrem pohonného systému bude jeden tlakovodní reaktor K15.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace