VIDEO: Na dárky se netěší jen děti, ty své mají dostat i armádní a bezpečnostní složky

VIDEO: Na dárky se netěší jen děti, ty své mají dostat i armádní a bezpečnostní složky
21 / 12 / 2018, 18:00

Štědrý den už je za dveřmi a nejen děti budou dostávat své vysněné dárky. I bezpečnostní složky a armáda čekají na své ,,dárky".

Policie má obdržet v příštích letech nové balistické přilby a také ochranné vesty. Obměna helem, kterých má policie dostat 4 700, bude stát 55 milionů korun. Firma Prabos pak má policii v příštích dvou letech dodat nové boty za 100 milionů korun. Půjde celkem o 40 000 párů.

                                  

Tyto částky se pak ztrácí ve stínu armádního megatendru za 50 miliard korun na výběr nových BVP. Ve hře jsou čtyři uchazeči - Lynx, Ascod, CV90 a Puma. Všechny z nich měli možnost spatřit návštěvníci letošních Dnů NATO. Výběr nového dodavatele je prioritou pro ministra obrany Lubomíra Metnara i náčelníka generálního štábu Aleše Opaty.

psali jsme: Nová BVP by armáda měla dostat v roce 2020, prohlásil na Žofínském fóru náčelník generálního štábu Aleš Opata

Smlouvu s vítězem tendru chce ministerstvo obrany podepsat v srpnu 2019. První dodávka nových BVP, kterých má mít armáda celkem 210, má potom proběhnout v roce 2020.

psali jsme: Bude mít armáda munici pro Pandury a BVP?

Právě na tomto tendru se zároveň ukáže, jak moc to myslí ministerstvo obrany obnovou armády. Nová BVP totiž armáda nutně potřebuje, protože BVP-2 jsou již notně zastaralá.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace