Výsledek veřejné nabídky dluhopisů CSG: Investoři upsali dluhopisy za 2 miliardy Kč

Výsledek veřejné nabídky dluhopisů CSG: Investoři upsali dluhopisy za 2 miliardy Kč
Autor: Facebook Czechoslovak Group|Popisek: Czechoslovak Group
22 / 06 / 2021, 19:00

Společnost CZECHOSLOVAK GROUP a.s. (nadále CSG) oznamuje, že v rámci veřejné nabídky dluhopisů s pohyblivým úrokovým výnosem v předpokládané celkové jmenovité hodnotě do 1.500.000.000 Kč, s možností navýšení až do výše 2.000.000.000 Kč, splatných v roce 2026, emitovala celkem 200.000 kusů dluhopisů v celkové jmenovité hodnotě 2.000.000.000 Kč (dvě miliardy korun českých), které budou vydány 1. července 2021. Veřejná nabídka byla ukončena dne 18. června 2021.

Emise byla přeupsána o desítky procent i poté, co se CSG rozhodla využít opci na navýšení objemu emise na 2mld Kč.

CSG dále oznamuje, že přijala nabídky k výměně části nesplacených dluhopisů splatných v roce 2021, které emitovala při své prvním vstupu na dluhopisový trh v roce 2016.  Konečná hodnota vyměněných dluhopisů činí: 516.000.000 Kč. Očekávaný termín vypořádání Nabídky výměny je 1. července 2021.

Petr Formánek, místopředseda představenstva a ředitel corporate finance CSG, uvádí: „Upsáním emise vyjádřili investoři důvěru v růstový potenciál českého průmyslu i našeho průmyslového holdingu. Zároveň se podařilo splnit i další z cílů emise, a to vyměnit část dluhopisů, které CSG emitovala v minulosti, za dluhopisy z aktuální emise.“

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace