České ministerstvo zahraničí varuje při cestách do Turecka. Vyhněte se Ankaře a Istanbulu, noste u sebe pas

České ministerstvo zahraničí varuje při cestách do Turecka. Vyhněte se Ankaře a Istanbulu, noste u sebe pas
21 / 07 / 2016, 19:30

Varování zveřejnilo Ministerstvo zahraničních věcí dnes v 16:00 hodin.

V návaznosti na pokus o vojenský převrat a aktuální vyhlášení výjimečného stavu v zemi MZV ČR českým občanům doporučuje:

  • necestovat vůbec do jihovýchodní oblasti Turecka, Ankary a Istanbulu (s výjimkou letištního tranzitu na mezinárodních letištích v Ankaře a v Istanbulu),
  • při cestování a pobytu v ostatních oblastech Turecka dbát maximální opatrnosti, zdržovat se pokud možno v prostorách hotelového komplexu, vyhýbat se větším shromážděním osob a centrům větších měst.

V souvislosti s vyhlášením výjimečného stavu se doporučuje zachovávat obezřetnost a zejména dbát pokynů tureckých orgánů, být v kontaktu s cestovní kanceláří, která cestu zařizuje, a pravidelně sledovat média a jiné informační zdroje.

MZV ČR připomíná občanům nutnost mít při sobě bez výjimky vždy platný cestovní pas.

Dále doporučuje sledovat webové stránky www.mzv.cz, které jsou aktualizovány dle vývoje situace. MZV ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v systému DROZD (//drozd.mzv.cz)

  • Nouzová linka Velvyslanectví ČR v Ankaře: 0090 532 375 13 87
  • Konzulární úsek Velvyslanectví ČR v Ankaře: 0090 532 244 45 26
  • Nouzová linka Generálního konzulátu ČR v Istanbulu: 0090 533 257 3880

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace