Americké "osamělé" běžkyně používají nový obranný prostředek

Americké &quote;osamělé&quote; běžkyně používají nový obranný prostředek
Autor fotografie: goguarded.com
08 / 11 / 2015, 09:30

Obranný prostředek pro aktivní ženy- nejde vyrazit z ruky. Cena? 19,95 USD

Na jednoduchý výrobek, který má ženám pomoci ubránit se útočníkům, upozornil americký magazín Woman´s Running. Pepřové spreje, nože a podobné obranné prostředky jsou relativně "neskladné" a překáží především ženám, které sportovně běhají.

Podle jedné ze studií, zveřejněných na serveru stopstreetharassment.org, se až 62 procent žen setkalo s tím, že jim muž záměrně zablokoval cestu a 23 procent žen dokonce uvedlo, že se jim toto stalo nejméně šestkrát. A 27 procent žen uvedlo, že byly napadeny na veřejných místech. 

GO GUARDED je obranný prostředek pro aktivní ženy, které často běhají, nebo chodí na pěší túry. Navlékne se pouze na prst a pod plastovým krytem je skryta ostrá čepel, jeho výhodou je, že nemůže být vyražen z ruky. Má ale sloužit jen k vystrašení agresora a může zvýšit účinnost obrany v prvních vteřinách po napadení. 

 

Zdroj: //goguarded.com/

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.