Bangladéšská policie zajistila při zátahu 1600 lidí, několik z nich má být islámskými radikály

Bangladéšská policie zajistila při zátahu 1600 lidí, několik z nich má být islámskými radikály
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Bangladéš
11 / 06 / 2016, 15:45

Bangladéš reaguje na vzrůstající aktivitu islámských radikálů v zemi, kteří se dopouštějí několik měsíců brutálních vražd.

Bangladéšská policie zatkla při rozsáhlém zátahu asi 1600 lidí podezřelých z různých druhů kriminality. Několik zatčených má mít přímou spojitost s nedávnými vraždami, jichž se měli dopustit islámští radikálové. Před několika dny byl zavražděn pravděpodobně islámskými radikály i hinduistický kněz.

Bangladéš se rozhodl řešit problémy, které má s islámskými radikály, a jejichž činnost se vládě vymkla z kontroly. Za poslední měsíce se totiž podle bangladéšské policie dopustili několika brutálních vražd. Mezi oběťmi byli například studentský aktivista hlásající sekularismus v Bangladéši či univerzitní profesor angličtiny.

Jak řekl mluvčí policie Kamrul Islam, v sobotu uskutečnily policejní složky rozsáhlý zátah, při němž po celé zemi zadržely okolo 1600 lidí během jednoho dne. Mezi nimi má být 37 islámských radikálů, kteří by mohli mít spojitost právě se zmíněnými vraždami.

Bangladéš nyní podniká kroky, aby došlo k zásadnímu snížení těchto vražd, a pokud možno i potlačení islamismu v zemi. Premiérka Hasína Vadžídová veřejně vyhlásila boj proti islámským fanatikům poté, co jimi byla začátkem června brutálně zavražděna žena policejního komisaře.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku