Bangladéšská policie zajistila při zátahu 1600 lidí, několik z nich má být islámskými radikály

Bangladéšská policie zajistila při zátahu 1600 lidí, několik z nich má být islámskými radikály
Autor: redakční databáze|Popisek: Bangladéš
11 / 06 / 2016, 15:45

Bangladéš reaguje na vzrůstající aktivitu islámských radikálů v zemi, kteří se dopouštějí několik měsíců brutálních vražd.

Bangladéšská policie zatkla při rozsáhlém zátahu asi 1600 lidí podezřelých z různých druhů kriminality. Několik zatčených má mít přímou spojitost s nedávnými vraždami, jichž se měli dopustit islámští radikálové. Před několika dny byl zavražděn pravděpodobně islámskými radikály i hinduistický kněz.

Bangladéš se rozhodl řešit problémy, které má s islámskými radikály, a jejichž činnost se vládě vymkla z kontroly. Za poslední měsíce se totiž podle bangladéšské policie dopustili několika brutálních vražd. Mezi oběťmi byli například studentský aktivista hlásající sekularismus v Bangladéši či univerzitní profesor angličtiny.

Jak řekl mluvčí policie Kamrul Islam, v sobotu uskutečnily policejní složky rozsáhlý zátah, při němž po celé zemi zadržely okolo 1600 lidí během jednoho dne. Mezi nimi má být 37 islámských radikálů, kteří by mohli mít spojitost právě se zmíněnými vraždami.

Bangladéš nyní podniká kroky, aby došlo k zásadnímu snížení těchto vražd, a pokud možno i potlačení islamismu v zemi. Premiérka Hasína Vadžídová veřejně vyhlásila boj proti islámským fanatikům poté, co jimi byla začátkem června brutálně zavražděna žena policejního komisaře.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace